środa, 19 lutego 2020 11:32

Obwodnica w Zielonkach. Będzie łatwiej dojechać do Krakowa

Autor Katarzyna Domagała
Obwodnica w Zielonkach. Będzie łatwiej dojechać do Krakowa

Niedługo rozpoczną się prace związane z II etapem budowy zachodniej obwodnicy Zielonek. Umowę na wykonanie projektów podpisano we wtorek (18 lutego 2020 roku) w Urzędzie Marszałkowskim.

Przypomnijmy, że II etap zachodniej obwodnicy Zielonek to 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 794. Ma on połączyć planowaną północną obwodnicę Krakowa z ul. Krakowskie Przedmieście w Trojanowicach. W I etapie zlecono projekty na ponad 2-kilometrowy odcinek od granicy miasta Krakowa do ul. Pachońskiego oraz rozbudowę ulicy Glogera.

W II etapie zostaną zaprojektowane m.in. dwa wiadukty, most, chodniki i ścieżki rowerowe, a także drogi dojazdowe do obsługi terenów przyległych. W projekcie zostanie uwzględniona przebudowa i zabezpieczenie istniejącej infrastruktury technicznej. Za wykonanie dokumentacji odpowiada firma YOUR Investment Sp. z o. o. z Krakowa. Obwodnica Zielonek będzie dopełnieniem północnej obwodnicy Krakowa i ułatwi do niej dojazd. Z kolei zachodnia obwodnica Zielonek ma też ułatwić podróże samochodom jadącym od Wolbromia w kierunku Krakowa.

Info, foto: zielonki.pl

Powiat krakowski - najnowsze informacje