czwartek, 27 maja 2021 14:02

Od jutra kolejne luzowanie obostrzeń. Sprawdź, co się zmieni

Autor Norbert Kwiatkowski
Od jutra kolejne luzowanie obostrzeń. Sprawdź, co się zmieni

Maj to miesiąc w którym po wielu tygodniach walki z koronawirusem, a co za tym idzie - zamkniętych wielu branżach - w końcu następuje luzowanie obostrzeń. Od jutra, 28 maja zielone światło na wznowienie swoich działalności otrzymują m.in. branże fitness oraz restauratorzy.

Restauracje

28 maja otwiera się gastronomia wewnętrzna. Restauracje mogą działać przy odpowiednim reżimie sanitarnym. Zajęty będzie mógł być co drugi stolik, a gości w lokalu może być max. 50 proc. Odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m.

Branże fitness, baseny

W piątek rusza nie tylko branża fitness oraz siłowanie, ale także baseny i kryte obiekty sportowe. Obowiązuje jednak limit 50 proc. obłożenia obiektu. Limit osób obowiązywać będzie także w siłowniach: jedna osoba na 15 mkw.

Warto dodać, że limity obowiązują również publiczność, która może zajmować co drugie krzesełko na trybunach.

Wesela i komunie

Od 28 maja w uroczystościach tj. komunie czy wesela będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 50 osób. Co istotne, do tego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.

Kolejne luzowanie obostrzeń zaplanowane jest na 4 czerwca. Wtedy ruszą m.in. koncerty plenerowe z maksymalnie 250 uczestnikami.

Info: Ministerstwo Zdrowia Foto: Unsplash

Małopolska - najnowsze informacje