wtorek, 6 lipca 2021 07:43

Chciał uciec z miejsca wypadku, ale wpadł pod ciężarówkę. Miał 23-lata. Nie żyje

Autor Aleksandra Tokarz
Chciał uciec z miejsca wypadku, ale wpadł pod ciężarówkę. Miał 23-lata. Nie żyje

Do niecodziennego, tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w miejscowości Modlnica w powiecie krakowskim. Dramat rozegrał się dzisiaj w godzinach nocnych.

Zdarzenie miało miejsce na DK94 w miejscowości Modlnica. - Kierujący pojazdem osobowym, jadąc w kierunku miejscowości Modlniczka nie dostosował się do oznakowania poziomego i pionowego, zjechał z drogi na części jezdni wyłączoną z ruchu, a następnie najechał na znajdującą się tam paletę płyt, co spowodowało unieruchomienie samochodu - relacjonuje w rozmowie z naszą redakcją dyżurny Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie. W tym miejscu trwają bowiem roboty drogowe, związane z budową północnej obwodnicy w kierunku Nowej Huty.

Kierujący opuścił pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia. To była jednak tragiczna w skutkach decyzja. - W miejscu zdarzenia ruch się nie odbywał, więc tam nic by mu się nie stało. Mężczyzna opuścił jednak to miejsce i wyszedł kawałek dalej, wtargnął na jezdnię i wpadł pod zespół pojazdów ciężarowych - dodaje dyżurny.

Ratownicy walczyli o jego życie, jednak pomimo reanimacji, 23-letniego kierowcy nie udało się uratować.

Wraz z tym zdarzeniem na Mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2021 w Małopolsce pojawił się 9 czarny punkt. - Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach i skłonić do refleksji użytkowników dróg - tłumaczy policja. - Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2021 / fot. Małopolska Policja

fot. Facebook/Powiat Krakowski 112

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje