sobota, 23 kwietnia 2022 14:00

Odłamek pocisku utknął blisko serca dziecka. Chłopiec został ranny podczas bombardowania

Autor Katarzyna Jamróz
Odłamek pocisku utknął blisko serca dziecka. Chłopiec został ranny podczas bombardowania

W szpitalu we Włoszech przeprowadzono operację usunięcia 11-letniemu Ukraińcowi odłamka pocisku moździerzowego, który utknął blisko jego serca. Chłopiec w krytycznym stanie trafił do szpitala.

Jak informuje dziennik "La Repubblica", 11-latek o imieniu Kirył został ranny podczas bombardowania domu. Jego matka oraz młodszy brat zginęli. Ojciec, który znalazł chłopca pośród gruzów, zawiózł go do szpitala polowego w którym udzielono mu pierwszej pomocy. Udało się zorganizować transport dziecka do szpitala w Padwie, samolotem, który udostępniła włoska Straż Przybrzeżna. Operacja dziecka trwała siedem godzin.

– To była jedna z najbardziej skomplikowanych operacji w mojej karierze. Musieliśmy przywrócić funkcjonowanie tętnic i żył, zmniejszyć dużego tętniaka, a następnie z najwyższą delikatnością usunąć odłamek

– powiedział cytowany przez "La Repubblica" profesor Vladimiro Vida, ordynator oddziału kardiochirurgii dziecięcej.

Stan dziecka lekarze określają jako dobry, obecnie przebywa na intensywnej terapii. Chłopiec rozmawiał już ze swoim ojcem.

Fot.: Ilustracyjne/Ludmyła Denisowa - Facebook
Źródło: La Repubblica/PAP

Czytaj również:

“Od 50 do 75% to ludzie zabici z broni palnej” Podano tragiczny bilans
Wiadomości Europa: Andrij Niebytow poinformował, że do tej pory w obwodzie kijowskim znaleziono ciała 1084 cywilów, którzy zostali zabici przez rosyjskich żołnierzy.Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje