piątek, 9 lipca 2021 07:53

Ogrodzenia gabionowe

Autor Artykuł sponsorowany
Ogrodzenia gabionowe

Wybierając ogrodzenia staramy się stawiać na bezpieczne rozwiązania, najlepiej takie, które nie nastręczają zbyt wiele pracy, są trwałe, a ich wykonanie pozwala na szybki montaż. Takie właśnie są ogrodzenia gabionowe.

1. Co to są gabiony?

2. Kosze gabionowe i ich zastosowanie

3. Szybkość montażu koszy gabionowych

4. Ogrodzenie gabionowe

Co to są gabiony?

Gabiony to ogrodzenia z konstrukcji stalowej, wypełnione dekoracyjnym materiałem. Projektanci coraz częściej wybierają te nietypowe i industrialne rozwiązania, które pozwalają na skuteczne odgrodzenie się od hałasu ulicy. Konstrukcje gabionowe idealnie izolują od hałasu, dodatkowo absorbując dźwięk. Kosze najczęściej wypełnione są kamieniem dekoracyjnym. W firmie Indesta z siedzibą w Gliwicach zamówimy kosz gabionowy na wymiar - to wykonana z prętów stalowych kompozycja, która może być wypełniona piaskiem, gruzem, szkłem, ceramiką lub najczęściej kamieniami.

Kosze gabionowe i ich zastosowanie

Z gabionów stawia się mury przy drogach ekspresowych, ogrodzenia domów choćby ze względu na ich trwałość, chętnie wykorzystuje się je w ogrodzie jako ozdobę, a nawet stawia z nich ogrodzenia w okolicach zabytków, zamków i pałaców. Rzecz jasna ogrodzenie gabionowe wykorzystane, jako płot, powinno być wcześniej dobrze przemyślane, tak by nie zrobić sobie architektonicznego miszmaszu.

Szybkość montażu koszy gabionowych

Konstrukcja ogrodzeń gabionowych jest bardzo prosta i łatwa w montażu, dzięki czemu cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Na życzenie klientów firma Indesta wykonuje cynkowanie ogniowe lub dodatkowo pokrywają powierzchnię farbą proszkową, dzięki czemu odporność na czynniki atmosferyczne jest bardzo wysoka, chroniąc przed korozją. Montaż polega na prawidłowym skręceniu elementów, wbetonowaniu słupów mocujących oraz zasypaniu kosza kruszywem, dzięki czemu uzyskamy tak potrzebną nam prywatność.

Ogrodzenie gabionowe

Ogrodzenia gabionowe powstałe z wykorzystaniem koszy gabionowych łączą naturalne piękno kamienia z estetyką stali. Niewątpliwą ich zaletą jest również ich cena, a ich użytkowanie i konserwacja nie wymagają żadnych nakładów, są bardzo funkcjonalne, zapewniając bezpieczeństwo. Hałasy są zredukowane, a my możemy w spokoju wypoczywać.

Materiały wykorzystane do stworzenia produktów powinny być wysokiej jakości, a takie wyroby właśnie zapewnia nam Indesta. Pierwsze ich zastosowanie to na przykład ochrona przeciwpowodziowa, ściany licujące, mury oporowe, ściany wolnostojące, ochrona przeciwerozyjna rzek, czy też regulacja koryt rzek oraz bariery dźwiękochłonne. Jak widać szybko stały się również hitem naszych ogrodów.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje