Ręka w górę kto pamięta inscenizacje Toski i Barona Cygańskiego wystawione w Niepołomicach dziesięć lat temu? A kto inscenizację Strasznego Dworu na dziedzińcu zamkowym w 2002 roku? W tym roku po raz kolejny, wspólnie – Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach z Operą Krakowską – zaprosimy Państwa na niezwykłe wydarzenie kulturalne. Tym razem na Parkurze za Zamkiem Królewskim wystawiona zostanie opera Napój Miłosny Gaetano Donizettiego.
17 (niedziela) i 18 (poniedziałek) czerwca zaprosimy Państwa na prawdziwą ucztę kulturalną i towarzyską. W ramach 22. Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej organizowane są spotkania w plenerze. Tym razem u podnóża zamku zaprezentujemy lubianą przez publiczność na całym świecie operę Napój miłosny Gaetano Donizettiego w doborowej obsadzie. Wśród wykonawców m.in. Iwona Socha, Monika Korybalska, Andrzej Lampert, Michał Kutnik, Przemysław Firek oraz Chór, Balet i Orkiestra pod dyrekcją Evgeny’a Volynskiy’ego.
Dzieło Donizettiego jest perłą włoskiej opery komicznej. Jej głównym tematem są miłosne perypetie osadzone w wiejskim, sielankowym pejzażu. To także historia z uniwersalnym przesłaniem, że dobro i miłość to ponadczasowe wartości, które niezmiennie fascynują kolejne pokolenia.
Jednak nie tylko obsada przyciągnie widzów. Ewenementem jest sama inscenizacja, która z całą pewnością zapadnie w pamięć. Na parkurze powstaną dwie sceny, z czego jedna przeznaczona wyłącznie dla orkiestry. Montaż scenografii rozpocznie się już kilka dni przed wydarzeniem. A aby umożliwić uczestnictwo w tym wydarzeniu szerszej publiczności, zostanie specjalnie na tą okoliczność zbudowana dodatkowa widownia na około 400 miejsc.
Bilety na to wydarzenie są już dostępne w kasach Opery Krakowskiej oraz w sprzedaży on-line. Trwają prace nad uruchomieniem punktu sprzedaży biletów w Niepołomicach.
Info/foto: UM Niepołomice



















