Oświadczenie odnośnie stanu zdrowia Biskupa Bielsko-Żywieckiego wydało Centrum Informacyjno-Medialne Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
W informacji zamieszczonej na stronie diecezji czytamy, że biskup Roman Pindel po tym, jak dowiedział się, że miał kontakt z osobą, która spotkała się z osobą zarażoną, poddał się dobrowolnej kwarantannie, od razu odwołując wszystkie zaplanowane spotkania i czynności, nie brał również udziału w spotkaniu Konferencji Episkopatu Polski.
Wynik badania na obecność koronawirusa z dnia 9 października okazał się dodatni. Ksiądz Biskup przebywa nadal w izolacji domowej, realizując wszystkie wskazania Inspekcji Sanitarnej - informuje kuria.
COVID-19 - Pozytywny wynik zobowiązuje - napisał biskup w poście umieszczonym na Facebooku - Ze wszystkimi w podobnej sytuacji jeszcze bardziej modlę się w modlitwie.
Do modlitwy za wszystkich chorych, w tym zakażonego biskupa zaprosił biskup Damian A. Muskus.
"Dzisiaj znowu za dużo zakażeń. Zbyt wiele osób musi izolować się od innych, gdyż nie są pewni swego stanu zdrowia. Gdyby nie „on”, parędziesiąt osób nadal cieszyłoby się życiem. A my wciąż chodzimy po ulicach, do pracy, do szkół, do sklepów, do kościołów.... Prawdopodobnie wiele razy mijaliśmy się z „nim” , a może nawet mieliśmy „go” na rękach. Na szczęście stosowanie się do zaleceń dotyczących zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk i dystansu społecznego, jak dotąd uchroniło nas przed „nim”.
Nawet, jeśli wypełniamy swoje obowiązki w otoczeniu innych ludzi, czynimy to z myślą, że nasze i ich zdrowie zależy od naszej odpowiedzialnej postawy i zdrowego rozsądku.
Niestety, istnieje niemałe grono osób, które, mimo oczywistych faktów i świadectw, negują istnienie tego konkretnego zagrożenia. Tymczasem COVID-19 zbiera swoje żniwo i wszystko wskazuje na to, że jeśli dziś się nie zmobilizujemy, żniwo to będzie coraz obfitsze. Czas pandemii wyzwolił w ludziach wiele dobra, pokazał to, co w człowieku najpiękniejsze, nauczył nas troski o najsłabszych, pokazał, że nasze odpowiedzialne zachowanie daje poczucie bezpieczeństwa chorym, starszym, niepełnosprawnym. Niestety, ten czas ujawnił także wiele niedostatków, w tym niezdolność do braterstwa i tendencję do pogłębiania podziałów. Tymczasem dziś, jak nigdy dotąd, potrzeba solidarności, człowieczeństwa, wrażliwości, nadziei. Potrzeba też żarliwej modlitwy, ofiarowania swoich cierpień i trudnych doświadczeń, postów i umartwień, by Bóg zmiłował się nad umęczonym światem i na nowo podarował nam radość płynącą z życia.
Naszą modlitwą wspierajmy też wysiłki świata nauki i medycyny, który szuka metod i środków zdolnych przywrócić ludziom nadzieję.PS Pamiętam w modlitwie o wszystkich chorych, w tym za bp. Romana Pindela i o tych, którzy odeszli" - napisał.