piątek, 26 lipca 2019 11:23

Oświęcim: Beata Szydło na obchodach święta policji

Autor Marzena Gitler
Oświęcim: Beata Szydło na obchodach święta policji

W sali reprezentacyjnej oświęcimskiego zamku odbyły się dziś powiatowe uroczystości z okazji Święta Policji. Były okazją do uhonorowania wyróżniających się policjantów i wręczenia awansów na wyższe stopnie. Z ust decydentów padło wiele ciepłych słów pod adresem funkcjonariuszy tej formacji. W uroczystości wzięła udzieł m.in była Prezes Rady Ministrów Beata Szydło.

Powiat Oświęcimski reprezentowali: Starosta Marcin Niedziela oraz Członkowie Zarządu Powiatu – Teresa Jankowska, Grażyna Kopeć i Jerzy Mieszczak. W uroczystościach wzięli udział liczni samorządowcy, była Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, Wojewoda Piotr Ćwik, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Iwona Gibas, Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Pobuta, przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych.

Powiatowe obchody Święta Policji w #Oświęcim z udziałem @BeataSzydlo i @_piotrcwik @kwpkrakow pic.twitter.com/NgVYjgmah6— Małopolski UW (@Malopolski_UW) 26 lipca 2019

W swoim wystąpieniu Starosta Oświęcimski Marcin Niedziela podkreślił znaczenie Policji dla prawidłowego funkcjonowania państwa i samorządu. Mówił o dobrej współpracy Powiatu z Komendą Powiatową Policji w Oświęcimiu, której widomym znakiem jest wsparcie finansowe i rzeczowe tej formacji. Wspomniał o dofinansowaniu przez samorządy nowego sztandaru dla powiatowej komendy. Nadmienił, że od lat Policja cieszy się wysokim zaufaniem w ogólnokrajowych sondażach.

W liście gratulacyjnym skierowanym przez Starostę Oświęcimskiego do Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu insp. Roberta Chowańca czytamy: „W związku ze Świętem Policji, które w tym roku zbiegło się z 100. rocznicą powołania Policji Państwowej, mam zaszczyt przekazać serdeczne gratulacje i wyrazy uznania dla Pana, pozostałych policjantów oraz pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W imieniu ponadgminnej wspólnoty samorządowej jaką jest Powiat Oświęcimski dziękuję za odwagę, bezkompromisowość i codzienny trud w pełnieniu tej niełatwej służby, której istotą jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom, utrzymanie ładu i sprawnego funkcjonowania państwa.

Pragnę zapewnić o swojej życzliwości i wszechstronnym wsparciu władz Powiatu Oświęcimskiego dla reprezentowanej przez Pana formacji”.

Komendant Chowaniec podziękował staroście oraz sternikom gmin naszego powiatu za wydatną pomoc dla Policji i wręczył im pamiątkowe medale.

inf. Powiat Oswiecimski, Fot. RL/PO

Oświęcim - najnowsze informacje