środa, 1 lipca 2020 09:43

Oświęcim. Ksiądz składał nieletniej propozycje seksualne. Są zarzuty

Autor Katarzyna Domagała
Oświęcim. Ksiądz składał nieletniej propozycje seksualne. Są zarzuty

Pod koniec lutego na jaw wyszła sprawa molestowania seksualnego nieletniej, którego miał dopuścić się ksiądz Szymon Cz. sprawujący posługę w parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Ksiądz miał nakłaniać do kontaktu seksualnego nastolatkę (poniżej 15. roku życia) przez komunikator internetowy.

Wiadomość z propozycją kontaktu seksualnego zobaczył ojciec dziewczynki, który osobiście znał księdza. Od razu powiadomił Komendę Powiatową Policji w Oświęcimiu. Ojciec znał księdza osobiście. Przekazany materiał dowodowy był na tyle wiarygodny, że prokuratura szybko postawiła zarzut o molestowanie seksualne.

Po wniesieniu oskarżenia wobec księdza zostały zastosowane tzw. środki zapobiegawcze, a mianowicie: nadzór policyjny, zakaz kontaktowania się na wszystkie sposoby z pokrzywdzoną małoletnią oraz nakaz powstrzymania się od kontaktów z małoletnimi.

Są zarzuty

Oświęcimska prokuratora skierowała do miejscowego sądu rejonowego akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu kapłanowi. Zdaniem śledczych, ksiądz Szymon
Cz. za pomocą komunikatora internetowego składał propozycje seksualne małoletniej parafiance. Za ten czyn grozi mu do 2 lat więzienia. Wobec mężczyzny cały czas stosowany jest dozór policji.

Kapłan z Oświęcimia oskarżony o molestowanie nieletniej!
Chodzi o kapłana Szymona Cz. z parafii św. Maksymiliana. Ksiądz miał nakłaniać do kontaktu seksualnego nastolatkę (poniżej 15. roku życia) przez komunikator internetowy. Usłyszał zarzuty o molestowanie nieletniej. Na ten moment grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Do przestępstwa miało…
Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje