czwartek, 7 października 2021 11:07

Oświęcim. O włos od tragedii. 28-letni kierowca zasnął za kierownicą

Autor Norbert Kwiatkowski
Oświęcim. O włos od tragedii. 28-letni kierowca zasnął za kierownicą

Do zdarzenia doszło w dniu dzisiejszym (7 październik br.) o godzinie 6.25.  Służby ratunkowe interweniowały w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło w Graboszycach (powiat oświęcimski) na drodze DK 28. Przyczyną kolizji było zaśnięcie kierowcy w trakcie jazdy.

Podczas czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 28 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, kierując samochodem marki Seat, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem dostawczym marki Peugeot Boxer, którym kierował mieszkaniec powiatu limanowskiego. Pogotowie ratunkowe przewiozło na badania do szpitala kierowcę seata.

Mundurowi ustalili, że przyczyną utraty panowania nad pojazdem było zaśnięcie kierowcy, który wracał z nocnej zmiany. Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają. Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć pierwszych objawów zmęczenia.

Jeśli czujemy, że prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje