czwartek, 19 maja 2022 09:39

Oświęcim: Pijacki rajd… hulajnogą

Autor Tomasz Stępień
Oświęcim: Pijacki rajd… hulajnogą

Opóźnienie czasu reakcji, brawura, obniżenie kontroli zachowania i poruszania się - to typowe objawy przy zawartości powyżej 1,5 promila alkoholu we krwi. Nie wolno w takim stanie prowadzić żadnych pojazdów. Nawet hulajnogi. Ale 20-latek z Oświęcimia postanowił spróbować. Sporo go to kosztowało...

Wczoraj (18.05.2022) tuż po godzinie 19 policjanci zostali wezwani na ulicę Leszczyńskiej w Oświęcimiu, gdzie doszło do kolizji drogowej z udziałem hulajnogi elektrycznej i samochodu osobowego. – W trakcie czynności mundurowi ustalili, że 20-letni mieszkaniec Oświęcimia jadąc hulajnogą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu uderzając w samochód marki Renault Laguna, którym kierował 29 – letni mieszkaniec Oświęcimia – relacjonuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, Oficer Prasowy KPP w Oświęcimiu. Po zderzeniu sprawca kolizji próbował odejść z miejsca zdarzenia lecz powstrzymał go poszkodowany.  Badanie stanu trzeźwości 20-latka szybko wskazało, że powodem braku uwagi oraz stosowania się do przepisów drogowych był spożyty alkohol – 1,8 promila.

– W  związku z popełnionymi wykroczeniami tj. spowodowanie kolizji drogowej oraz jazda na hulajnodze elektrycznej w stanie nietrzeźwości, policjanci na sprawcę kolizji nałożyli mandat karny w wysokości 4 tysięcy złotych – informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego  o zachowanie trzeźwości. Konsekwencje jazdy po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających mogą stać się przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje