poniedziałek, 22 marca 2021 10:10

Oświęcim. Pijany kierowca taranował pobocze. Mamy nagranie z wypadku (WIDEO)

Autor Norbert Kwiatkowski
Oświęcim. Pijany kierowca taranował pobocze. Mamy nagranie z wypadku (WIDEO)

Funkcjonariusze z  oświęcimskiej komendy wykonując czynności w związku z kolizją drogową do której doszło w ubiegły piątek na drodze krajowej nr 44 w Babicach w gminie Oświęcim, zabezpieczyli nagranie jednego ze świadków zdarzenia. Mężczyzna w organizmie miał 2,6 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło 19 marca 2021 o godzinie 6.40 w Babicach na ulicy Śląskiej (DK44). Świadkowie jadący za samochodem marki Opel Tigra widzieli, że jego kierowca nie panuje na pojazdem, zjeżdża z jezdni, prawdomównie był pijany. W pewnym momencie zjechał z jezdni na pobocze, gdzie uszkodził znak drogowy, po czym uderzył w słup telekomunikacyjny, który w wyniku uderzenia złamał się na jezdnię.

Policjanci drogówki, którzy przyjechali na miejsce zbadali kierowcę - okazało się, że w jego organizmie znajdowało się 2,6 promila alkoholu.

Na duże wyróżnienie zasługują Pan Sebastian mieszkaniec powiatu wadowickiego oraz  Pan Piotr mieszkaniec Tychów. Widząc zdarzenie drogowe natychmiast ruszyli z pomocą, a kiedy okazało się, że kierowcy nic nie grozi ale jest pijany, pilnowali go do czas przyjazdu patrolu.

Przed 42-letnim mieszkańcem powiatu bieruńsko – lędzińskiego sprawa karna. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Źródło oraz foto: KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka