poniedziałek, 16 maja 2022 10:12

Oświęcim. Wyrwała się ojcu, który trzymał ją za rękę. Wprost pod koła

Autor Tomasz Stępień
Oświęcim. Wyrwała się ojcu, który trzymał ją za rękę. Wprost pod koła

Mieszkanka Jawiszowic, która wyjeżdżała z parkingu niewiele mogła w tej sytuacji zrobić. 2-letnia dziewczynka wybiegła nagle zza innego samochodu wprost pod koła jej audi. Jak się okazało, dziecko chwilę wcześniej wyrwało się ojcu. Szli razem, trzymając się za ręce na plac zabaw.

Do nieszczęśliwego zdarzenia  doszło w Jawiszowicach (powiat oświęcimski) na jednym z parkingów osiedlowych 14 maja. Służby ratunkowe dostały zawiadomienie o wypadku o godzinie 16.

Jak wstępnie ustalili policjanci 30-letnia mieszkanka Jawiszowic kierując samochodem marki Audi wyjeżdżając z parkingu potrąciła 2 letnią dziewczynkę. – Małoletnia wybiegła zza innego samochodu wprost pod koła audi. W wyniku potrącenia dwulatka doznała urazu głowy. Została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala na leczenie – relacjonuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, Oficer Prasowy KPP w Oświęcimiu.

Funkcjonariusze ustalili, że w chwili zdarzenia dziewczynka znajdowała się pod opieką 30-letniego ojca, mieszkańca Jawiszowic. – Mężczyzna był trzeźwy. Oświadczył, że trzymając córkę za rękę szedł z nią na plac zabaw. W pewnej chwili dziecko wyrwało mu się i pobiegło w stronę zaparkowanych samochodów – mówi asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Policjanci zwracają uwagę na to, że za zapewnienie odpowiedniej opieki małym dzieciom odpowiedzialni są rodzice lub opiekunowie. – Zgodnie z Kodeksem Wykroczeń rodzic lub opiekun, który mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany – przypominają policjanci. – W przypadku stworzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia małoletniego przez rodzica lub opiekuna,  Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

fot: Parking osiedlowy Jawiszowice/KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje