sobota, 30 grudnia 2023 07:40

Otwarto najdłuższy most w Małopolsce!

Autor Mirosław Haładyj
Otwarto najdłuższy most w Małopolsce!

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, most w Ostrowie, który stanowi połączenie autostrady A4 z tarnowską Strefą Aktywności Gospodarczej (SAG), został oficjalnie otwarty w piątek (29 grudnia).

Ta istotna inwestycja ma znaczenie nie tylko dla Tarnowa, lecz również dla całego regionu tarnowskiego. Kierowcy zyskują teraz ułatwiony dostęp do Strefy Aktywności Gospodarczej oraz do zakładów chemicznych w Tarnowie, zatrudniających licznych mieszkańców okolicy. Nowy most stanowi szybsze i bardziej komfortowe połączenie z domami, firmami i miejscami pracy. Dodatkowo, umożliwia szybszy dojazd do autostrady A4, co przekłada się na zwiększoną efektywność komunikacji nie tylko w Polsce, lecz również w Europie.

Józef Gawron, wicemarszałek województwa małopolskiego, podkreśla, że most o długości około 815 m, rondo jednopasmowe, skrzyżowanie z drogami dojazdowymi oraz ciąg pieszo-rowerowy z oświetleniem i środkami ochrony środowiska to tylko niektóre elementy tej kompleksowej inwestycji. Projekt obejmuje także działania mające na celu redukcję hałasu, ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt, szczelny system kanalizacji deszczowej oraz oczyszczanie wód odprowadzanych z drogi.

Dokonane odbiory potwierdziły najwyższą jakość wykonanych prac, a wicemarszałek Józef Gawron wyraża nadzieję, że nowa infrastruktura przyczyni się do poprawy komfortu podróży dla wszystkich kierowców. Realizacja tego projektu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu z Funduszy Europejskich, w tym dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w wysokości niemal 134 mln zł. Łączna wartość inwestycji przekracza 170 mln zł.

Inf. i foto: UMWM

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka