sobota, 3 grudnia 2022 10:00

Pan Julian Kurczab dołączył do grona małopolskich stulatków!

Autor Katarzyna Jamróz
Pan Julian Kurczab dołączył do grona małopolskich stulatków!

W piątek (2 grudnia) Julian Kurczab, dołączył do grona tarnowskich stulatków. Zastępca prezydenta Tarnowa, Tadeusz Kwiatkowski wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, Grzegorzem Górowskim, odwiedzili jubilata, by złożyć mu serdeczne życzenia i pogratulować osiągnięcia sędziwego wieku.

Pan Julian urodził się 2 grudnia 1922 roku w Chojniku, a do Tarnowa przybył w latach 60. ubiegłego wieku. Jubilat niedawno obchodził Diamentowe Gody, czyli 60 lat wspólnego pożycia małżeńskiego z żoną Zofią. Z wykształcenia jest głównym księgowym i całe życie pracował w tym zawodzie. Po przybyciu do Tarnowa rozpoczął pracę w Zakładach Azotowych i we Fruktonie. Pan Julian wraz z małżonką mają dwoje dzieci, doczekali się także dwójki wnuków.

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, wystosował list do jubilata, w którym napisał:

"W dniu Pana setnych urodzin proszę przyjąć w moim i tarnowian imieniu najserdeczniejsze życzenia z okazji tego pięknego jubileuszu. Niech przez wiele kolejnych lat dopisuje Panu zdrowie i pogoda ducha, niech rodzina i przyjaciele będą dla Pana ostoją i radością. Dane było Panu przeżyć cały wiek naszych polskich dziejów, doświadczyć smutków i radości związanych ze zmianami w życiu osobistym i tym, które działy się w kraju. Życzę Panu, aby to bogactwo życiowych doświadczeń stało się źródłem, z którego czerpać będą nie tylko najbliżsi”.

Inf./Fot. UM Tarnów (Fot. Artur Gawle UM Tarnów)

Tarnów - najnowsze informacje