wtorek, 24 maja 2022 11:52

Państwo Paszkotowie wyróżnieni podczas gali rodzicielstwa zastępczego

Autor Katarzyna Jamróz
Państwo Paszkotowie wyróżnieni podczas gali rodzicielstwa zastępczego

W Wieliczce odbyła się uroczysta Gala kończąca Małopolskie Dni Rodzicielstwa Zastępczego. Podczas uroczystości wyróżnienia otrzymali Państwo Alicja i Marian Paszkotowie z Łapanowa. Wniosek o wyróżnienie złożył Starosta Bocheński Adam Korta.

Państwo Alicja i Marian Paszkotowie prowadzą rodzinny dom dziecka w Łapanowie na południu powiatu bocheńskiego. Doceniając trud i serce wkładane w opiekę nad dziećmi Starosta Adam Korta wystąpił o odznaczenia dla Państwa Paszkotów.

W uznaniu tych zasług Państwo Paszkowie otrzymali od Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg - Odznakę Honorową Meritis Pro Familia oraz od Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego - Nagrodę Polonia Minor.

– Gratuluję Państwu Alicji i Marianowi wyróżnienia. Warto podkreślić ich wkład w pomoc dzieciom, które trafiają do ich rodziny. Przez 19 lat funkcjonowania rodzinnego domu dziecka objęli swoją opieką 21 wychowanków. Ich zaangażowanie tworzy szanse dla młodych ludzi na normalne życie

– mówił Starosta Bocheński Adam Korta.

Małopolskie Dni Rodzicielstwa Zastępczego, odbywały się przez cały maj. Miesiąc ten jest poświęcony rodzicielstwu zastępczego. To czas kiedy, kierujemy uwagę na rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. Gala była zwieńczeniem tych obchodów. Wśród gości znalazł się m.in. Premier RP Mateusz Morawiecki, Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Parlamentarzyści, Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Jan Duda, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, Iwona Gibas z zarządu województwa oraz Wicewojewoda Ryszard Pagacz. Powiat Bocheński reprezentował Starosta Bocheński Adam Korta oraz Elżbieta Paczyńska Dyrektor PCPR w Bochni.

Inf./Fot.: Starostwo Powiatowe w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje