poniedziałek, 19 kwietnia 2021 09:04

Park Bednarskiego konsultacje społeczne - wypełnij ankietę

Autor Artykuł zewnętrzny
Park Bednarskiego konsultacje społeczne - wypełnij ankietę

Wobec konsekwentnego ignorowania głosu mieszkańców, postanowiliśmy wyręczyć urzędników. Ogłaszamy konsultacje obywatelskie w sprawie remontu parku Bednarskiego.

Ankietę, którą w ciągu 2 godzin wypełniło ponad 200 osób można znaleźć pod linkiem: https://tiny.pl/r8678

  • Zarząd  Zieleni Miejskiej w Krakowie nie przeprowadził konsultacji społecznych w  sprawie “rewitalizacji” parku Bednarskiego. Nie zapytał mieszkańców,  czy wymyślony przez nich rozbuchany projekt za 20 mln zł. im się podoba.  Czy na to wszystko, co się zamarzyło urzędnikom, chcą wydać swoje  pieniądze.
  • Dla ułatwienia przeprowadzenia konsultacji  obywatelskich, stworzyliśmy ankietę online! Wzięliśmy sprawy w swoje  ręce i pytamy mieszkańców: jaki chcecie mieć park? Jak według Was miałby  wyglądać jego remont? Za co kochacie park Bednarskiego?

  • O konsultacje prosimy już niemal dwa lata. Co na to ZZM? Jarosław Tabor, wicedyrektor ZZM, po wybuchu skandalu związanego z barkierkozą wewnątrz parku, stwierdził w ubiegły piątek w Radio Kraków: "Jeśli  jeszcze włączylibyśmy w to mieszkańców to ja myślę, że do tej pory nie  zakończyłby się proces projektowy"
  • Naszym zdaniem,  remont jest konieczny, ale jego skala powinna zostać skonsultowana z  mieszkańcami. Na odpowiedzi i wypełnione ankiety czekamy do 21 kwietnia  włącznie.

    Konsekwentnie apelujemy o wysłuchanie mieszkańców i zmianę projektu.
“Rewitalizacja” Parku Bednarskiego - nowe kontrowersje w sprawie, kilometr ogrodzenia wewnątrz parku.
Kontrowersyjna rewitalizacja Parku Bednarskiego. Akcja Ratunkowa dla Krakowa alarmuje: Kilometr niepotrzebnych barierek i ogrodzeń. Architekt i urbanista Filip Piwowarczyk komentuje plany odnowy parku.

Ekologia - najnowsze informacje