poniedziałek, 4 grudnia 2023 12:46

Pędził 100 km/h w terenie zabudowanym. Młody kierowca tłumaczył się pośpiechem

Autor Patryk Trzaska
Pędził 100 km/h w terenie zabudowanym. Młody kierowca tłumaczył się pośpiechem

Pędził 100 km/h ponieważ "się spieszył". Kierujący Volkswagenem, nie zważając na teren zabudowany, a także bezpieczeństwo innych uczestników ruchu, przekroczył dopuszczalną prędkość . Teraz 21-letni kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie musiał odpowiedzieć.

W czwartek (30 listopada) po godzinie 19:20 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali do kontroli volkswagena, który pędził ulicą Wolności w Makowie Podhalańskim z prędkością 100 km/h.

Jak ustalili funkcjonariusze, za kierownicą pojazdu siedział 21-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który tłumaczył się jak wielu innych kierowców „spieszę się”. Przez taki pośpiech, a w szczególności podczas zimowych warunków na drodze, narażamy nie tylko siebie, ale też innych kierujących lub pieszych na niebezpieczeństwo.

W przypadku 21-latka przekroczenie prędkości o kilometr więcej wiązało, by się dodatkowo na utracie jego prawa jazdy. Policjanci zakończyli kontrole nakładając na kierowcę mandat w kwocie 1000 złotych i 11 punktów karnych.

inf./fot. KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka