piątek, 14 maja 2021 14:17

Pięć najciekawszych projektów w stylu nowoczesnej stodoły

Autor Artykuł sponsorowany
Pięć najciekawszych projektów w stylu nowoczesnej stodoły

Domy w stylu nowoczesnej stodoły coraz częściej podbijają serca Inwestorów. Projekty te wyrastają z tradycyjnej architektury, a równocześnie reprezentują to, co najbardziej cenimy we współczesnym budownictwie: prostotę formy i energooszczędność. Obie te cechy wzajemnie się warunkują, bo zwartość bryły to mniejsza liczba przegród zewnętrznych i minimalizacja ryzyka powstawania mostów termicznych, a to sprawia, że dom jest bardziej efektywny energetycznie. Dlatego też domy typu stodoła spełniają oczekiwania osób stawiających na oryginalność projektu połączoną z aspektem ekonomicznej realizacji i eksploatacji. Ich prosta konstrukcja pozwala na szybką i sprawną budowę, którą przy właściwej organizacji można zamknąć na przestrzeni jednego roku. Niebagatelnym atutem jest wreszcie rozplanowanie tego typu domów na planie prostokąta, co bywa decydujące z punktu widzenia posiadaczy wąskich działek. Przyjrzymy się, jakie projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły proponuje Pracownia ARCHON+, koncentrując się na pięciu wybranych przykładach.

Dom w papawerach

Solidność i prostota to określenia, które najlepiej charakteryzują „Dom w papawerach” z kolekcji: projekty domów małych ARCHON+. Tę prostokątną bryłę można z powodzeniem wpisać w wąską działkę. Dwuspadowy dach jest tu pozbawiony okapów, a elewację zdobią okładziny drewniane i oryginalne przeszklenia. Odpowiednio doświetlone wnętrza zyskują na atrakcyjności. Najwyrazistszym akcentem projektu jest ogromne przeszklenie elewacji ogrodowej, które zaskakuje rozmachem i niewymuszoną elegancją. Cechuje ona także wnętrza budynku, który reprezentuje również kolekcję nietypowych projektów domów. Dom  posiada garaż i doskonale rozplanowaną strefę nocną na poddaszu, w której hol czytelnie oddziela sypialnię rodziców od pokoi dziecięcych.

Dom w kellerisach (G2)

Wśród projektów domów w stylu nowoczesnej stodoły, ciekawą propozycją dla liczniejszych rodzin jest przestronny i jasny „Dom w kellerisach (G2)”. Zwraca w nim uwagę charakterystyczny dla projektów typu stodoła bezokapowy dach, wykończony łączoną na rąbek blachą. Budynek ten ma wszystkie atuty dużego domu, łącznie z obszerną jadalnią, którą wspaniale doświetla dwukondygnacyjne przeszklenie. Eksponuje ono także urodę antresoli, która rozciąga się nad strefą dzienną parteru, sąsiadującą z kolei z tarasem za pośrednictwem szerokich drzwi z przesuwnym systemem otwierania. Program użytkowy parteru wzbogacono osobnym apartamentem z łazienką i garderobą, który może spełniać funkcję senioratki. Komfort użytkowania „Domu w kellerisach (G2)” dopełnia dwustanowiskowy garaż, nad którym wygospodarowano jeszcze mały taras dostępny z pokoi na poddaszu.

Dom w lulo (G)

Parterowy „Dom w lulo (G)” to projekt w stylu nowoczesnej stodoły utrzymany w duchu funkcjonalności i z dbałością o wygodę. Ten mały, energooszczędny dom z dachem dwuspadowym ma wszelkie niezbędne udogodnienia ze spiżarnią, pralnią i garażem jednostanowiskowym włącznie. Ozdobą bryły jest zadaszony taras ciągnący się wzdłuż elewacji ogrodowej, dostępny zarówno z pomieszczeń strefy dziennej, jak i nocnej. Ciekawym akcentem jest także rama nad wejściem głównym, którą wyróżnia kolorystycznie drewniana okładzina.

Dom w aromach (G2)

Propozycją dla Inwestorów prowadzących dynamiczne i otwarte życie jest pełen architektonicznych atrakcji „Dom w aromach (G2)” również pochodzący z Pracowni ARCHON+. Już sam kształt bryły zachęca, by się tam rozgościć – przesłonięty efektownie pergolą taras buduje przytulną atmosferę, a liczne przeszklenia odsłaniają ciekawe rozwiązania wnętrza. Szczególne wrażenie robi dwukondygnacyjny salon i jadalnia oraz kuchnia z obszerną wyspą. Na parterze wygospodarowano osobny apartament z miejscem do pracy, a także toaletę i saunę z wyjściem na zewnątrz. Poddasze z kolei mieści obszerną antresolę oraz trzy pokoje z wyjściem na dodatkowy taras, by tylko wspomnieć o najciekawszych rozwiązaniach programu użytkowego.

Dom w plumeriach 5

Ta niewielka parterówka oczaruje Inwestorów ceniących dyskretną architekturę płynnie harmonizującą z zielenią. Wszystkie pokoje „Domu w plumeriach 5” mają bezpośrednie wyjście do ogrodu. Z kolei wzdłuż bocznej ściany aż do strefy wejściowej ciągnie się zadaszona przestrzeń, która otacza drzwi domu efektowną ramą. Daje to poczucie zacienienia i prywatności.

Szczegółowe informacje o projektach oraz pełna kolekcja Pracowni dostępna jest na www.archon.pl

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje