piątek, 19 marca 2021 13:35

Maluchy nie odpuszczają! Za nami 66. Spartakiada Zimowa w Ptaszkowej [VIDEO]

Autor Aleksandra Tokarz
Maluchy nie odpuszczają! Za nami 66. Spartakiada Zimowa w Ptaszkowej [VIDEO]

W reżimie sanitarnym, ale z piękną pogodą i, niezmiennie, dużą wolą walki. Za nami 66. Memoriał Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia. Areną zmagań dzieci i młodzieży było Centrum Sportów Zimowych i otaczające je trasy narciarskie. Impreza w szczególny sposób przedstawia piękno sportu – rywalizują ze sobą młodzież, dzieci oraz osoby niepełnosprawne.

Zimowa Spartakiada Dziecięca Memoriał Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia odbywa się w Ptaszkowej od lat. Co roku cieszy się tym samym, dużym zainteresowaniem. Tegoroczna edycja naznaczona została pandemią. To nie przeszkodziło jednak, by udział w niej wzięła spora rzesza biegaczy – tych, którzy mają na swoim koncie pierwsze sukcesy, jak i tych, którzy na nartach stawiają dopiero pierwsze kroki. I to dosłownie. Najmłodszy w historii uczestnik imprezy miał 2 lata!

Jej głównym celem, oprócz zabawy, jest też integracja. Dlatego w imprezie biorą udział także osoby niepełnosprawne. Takie zintegrowane spartakiady odbywały się w Ptaszkowej przez ostatnie 21 lat. Niestety, w tym roku, z uwagi na pandemię, nie udało się przeprowadzić zawodów zimowych dla osób niepełnosprawnych.

Spartakiada w Ptaszkowej jest już jednak swego rodzaju tradycją. Jaka jest jej historia? Jak to jest być rówieśnikiem tej imprezy? Czy spośród setki uczestników da się wyłonić faworyta? Odpowiedź na te i inne pytania w poniższym materiale.

fot. Piotr Chronowski

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje