poniedziałek, 16 listopada 2020 07:41

Pieniądze, po które trzeba sięgnąć

Autor Artykuł sponsorowany
Pieniądze, po które trzeba sięgnąć

Wypadki nie są niczym przyjemnym, ale czasami się zdarzają. W większości przypadków tego typu możemy dochodzić odszkodowania. Nie zawsze rekompensaty z ich tytułu w pełni nas zadowalają, czasami są one wręcz zaniżone. Warto wówczas wiedzieć o tym, że niekoniecznie musimy się godzić na to, co zaproponował nam ubezpieczyciel.

  1. Pieniądze, które nam się należą
  2. Warto znać swoje prawa
  3. Profesjonalna pomoc zawsze w cenie

Pieniądze, które nam się należą

Jeśli więc uważamy, że dopłata do odszkodowania OC jest za niska, możemy poszukać rozwiązania tej sytuacji. W Internecie znajdziemy na pewno odpowiedzi na nurtujące nas pytania oraz firmy, które pomogą nam w uzyskaniu potencjalnej dopłaty do odszkodowań. Jednym z podmiotów tego typu, który przygotował dla nas bardzo ciekawą propozycję w tym temacie, jest Polskie Centrum Wypłat Odszkodowań. Ich wykwalifikowana kadra na pewno pomoże nam uporać się z tym trudnym tematem. Badania wskazują, że około dziewięćdziesięciu procent odszkodowań z tytułu polisy OC może być zaniżonych, a więc jest o co walczyć. Oczywiście nie zawsze jest tak, że odszkodowanie musi być zaniżone, ale warto to sprawdzić w niezależnej firmie. Taką możliwość daje nam PCWO.

Warto znać swoje prawa

To, że otrzymaliśmy wypłatę z tytułu odszkodowania, np. w wyniku udziału w wypadku komunikacyjnym, nie oznacza, że nie może nam się należeć dopłata do odszkodowania OC. Wystarczy więc wypełnić formularz dostępny na ich stronie, przesłać kosztorys naszego odszkodowania albo zgłosić to telefonicznie, by ustalić czy istnieje możliwość dochodzenia naszych praw u ubezpieczyciela. Czasami mogą to być nawet kwoty, które sięgają kilku tysięcy złotych, ale nawet dla mniejszych pieniędzy warto zadać sobie nieco trudu, by sprawdzić, czy dopłata nam się należy. Dopłata do odszkodowań jest jak najbardziej uczciwą formą postępowania, mającą na celu ustalenie rzeczywistej oraz nie podlegającej dyskusji, kwoty rekompensaty.

Profesjonalna pomoc zawsze w cenie

Oczywiście nie musimy korzystać z pomocy profesjonalnej firmy i możemy o taką dopłatę ubiegać się sami, ale przeważnie jest proces pracochłonny oraz długotrwały, który będzie się odbywał przed sądem. Ubezpieczyciele mogą takie postępowanie celowo przedłużać, co może generować dodatkowe koszty i niekoniecznie musi się skończyć naszym sukcesem. Warto więc pomyśleć o takim rozwiązaniu, które przyniesie nam o wiele szybsze rozstrzygnięcie, dzięki pomocy fachowców od ubezpieczeń z górnej półki, a my zyskamy dzięki nim dodatkowy zastrzyk gotówki.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje