poniedziałek, 28 listopada 2022 11:01

Życie psa było zagrożone. Wpadł do lodowatej wody

Autor Norbert Kwiatkowski
Życie psa było zagrożone. Wpadł do lodowatej wody

Wyjątkowa historia ze szczęśliwym zakończeniem. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji uratowali psa, który wpadł do lodowatej wody.

Do zdarzenia doszło 26 listopada (sobota) w godzinach porannych. Oświęcimscy policjanci otrzymali polecenie udania się do Osieka na ulicę Kościelną, gdzie w przydrożnym rowie wypełnionym wodą miał znajdować się pies. Mundurowi szybko zlokalizowali zwierzę. Trzęsący się z zimna piesek nie potrafił o własnych siłach wyjść z lodowatej wody. Policjanci natychmiast wydostali go z rowu. Otulili kocem i ulokowali w radiowozie.

Kiedy suczka nieco się oswoiła, policjanci podzielili się z nią kanapkami oraz napoili. Następnie zrobili jej zdjęcie i przesłali na portale społecznościowe wraz z komunikatem  o poszukiwaniach właściciela.  

Po kilkudziesięciu minutach, do dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji zadzwonił  mieszkaniec Osieka. Mężczyzna oświadczył, że suczka jest jego własnością, a poszukiwał jej już od dwóch dni. Futrzak trafił pod opiekę właściciela, który bardzo dziękował policjantom za uratowanie jego psiaka.

Podziękowania należą się również internautom, którzy błyskawicznie przekazywali komunikat o poszukiwaniach właściciela suczki. Informacja szybko dotarła do właściciela. Dzięki temu psiak zamiast do schroniska trafił do swojego domu.

Foto: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka