sobota, 20 sierpnia 2022 12:26

Libiąż. Kompletnie pijani zajmowali się swoimi dziećmi. Najmłodsze miało 2 miesiące

Autor Patryk Trzaska
Libiąż. Kompletnie pijani zajmowali się swoimi dziećmi. Najmłodsze miało 2 miesiące

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się rodzice trójki dzieci z Libiąża (powiat chrzanowski). Zajmowali się oni swoimi pociechami, będąc kompletnie pijani. Mężczyzna podczas badania alkomatem wydmuchał 0,8 promila natomiast kobieta aż 1,9.  

W miniony wtorek (16  sierpnia) około godziny 1.25 policjanci z Libiąża otrzymali zgłoszenie o awanturze w jednym z domów. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Pod wskazanym adresem, oprócz 34- latki oraz jej 31- letniego partnera, funkcjonariusze zastali trójkę dzieci w wieku 15 lat, 12 lat oraz 2 miesięcy.

Partnerzy w obecności  policjantów doszli do porozumienia jednak funkcjonariusze z uwagi na unoszący się w mieszkaniu odór alkoholu poddali rodziców badaniu na zawartość alkoholu. 34- latka wydmuchała blisko 1.9 promila alkoholu, a jej partner blisko 0,8 promila.

O całej  sytuacji dyżurny libijskiego komisariatu poinformował sąd rodzinny, który polecił przekazać dzieci pod opiekę najbliższego członka rodziny. Dziećmi zajęła się babcia, która przyszła na miejsce interwencji.

Nieodpowiedzialni rodzice odpowiedzą za  narażenie życia i zdrowia swoich dzieci na niebezpieczeństwo. Grozi im  do 5 lat pozbawienia wolności.

inf. KPP Chrzanów

Chrzanów - najnowsze informacje