środa, 25 marca 2020 08:38

Pilne. W Kalwarii Zebrzydowskiej potwierdzono dwa przypadki zakażenia koronawirusem

Autor Katarzyna Domagała
Pilne. W Kalwarii Zebrzydowskiej potwierdzono dwa przypadki zakażenia koronawirusem

Gmina Kalwaria Zebrzydowska poinformowała, że dzisiaj Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Wadowicach przekazała, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u dwóch osób z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Badania potwierdziły zakażenie u dwojga mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej (kobiety i mężczyzny w sile wieku), osoby te czują się dobrze, przebywają w izolacji domowej.

Ponadto, zgodnie z danymi przekazanymi przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska kwarantanną domową objętych jest 87 osób. W powiecie wadowickim potwierdzono w sumie trzy przypadki zakażenia koronawirusem.

Szanowni Państwo,
Jestem w stałym kontakcie ze służbami odpowiedzialnymi za walkę z koronawirusem. Codziennie zbiera się sztab kryzysowy. Będziemy państwa na bieżąco informować i prosić o bezwzględną dyscyplinę! Państwa zdrowie i bezpieczeństwo to najważniejszy priorytet.
Funkcjonariusze Policji zostali upoważnieni do kontrolowania osób przebywających na kwarantannie domowej, funkcjonariusze policji będą również kontrolować, zgromadzenia powyżej 2 osób na terenie gminy, zostali oni zobowiązani do nakładania mandatów na osoby, które nie przestrzegają kwarantanny. - przekazał burmistrz gminy Augustyn Ormanty.

Źródło: Gmina Kalwaria Zebrzydowska

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje