wtorek, 7 czerwca 2022 14:02

Po co sprawdzać nieznane numery?

Autor Artykuł sponsorowany
Po co sprawdzać nieznane numery?

Zakładamy, że macie telefon komórkowy, z którego aktywnie korzystacie. I na pewno spotkaliście się z takim zjawiskiem, kiedy przez kilka dni w miesiącu, niemalże codziennie, wasz telefon dzwoni po kilka razy, a skontaktować chce się z wami ktoś z nieznanego numeru. Wiele osób ma taki odruch, że odbiera niemalże od razu, wchodząc w płomienną dyskusję, najczęściej, z telemarketerem. Ale za nieznanymi numerami może się kryć ktoś dużo gorszy, ktoś niebezpieczny, ktoś, kto potrafi pozbawić ludzi poczucia bezpieczeństwa, ale także środków z konta. O kim mowa i dlaczego sprawdzanie nieznanych numerów jest tak ważne?

Po co sprawdzać nieznane numery?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że odbieranie nieznanych numerów zawsze niesie za sobą pewne ryzyko. To nie tylko długie rozmowy z telemarketerami, ale również coś znacznie gorszego, o czym wiele osób przypomina na każdym kroku. Mowa oczywiście o oszustach telekomunikacyjnych, którzy nieustannie wykorzystują ufność osób, a czasem także ich niewiedzę. Oszuści telekomunikacyjni mają różne sposoby na to, aby po pierwsze nie wzbudzać podejrzeń, a po drugie - aby pozostać nieuchwytnymi. Często podają się także za kogoś, kto wyjątkowo wzbudza nasze zaufanie np. pracownika banku czy policjanta. Potrafią tak doskonale zmanipulować tym, co przedstawiają, że ciężko jest nie uwierzyć. Dlatego lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Jak sprawdzać numery?

Skutecznym sposobem na walkę z plagą nieznanych numerów jest, po prostu, sprawdzenie, kto do nas z niego dzwoni. A są to tak banalne czynności, które zajmują zaledwie kilka sekund, że szkoda nie wypróbować.

Pierwszym sposobem, który umożliwia sprawdzenie tego, kto do nas dzwonił albo dzwoni, jest wpisanie jego numeru na specjalnej stronie, która posiada całą bazę takich numerów. Można stronę znaleźć wpisując w Google np. "czyj to numer", "kto dzwoni" albo po prostu podając w Google cały numer i kliknąć w pierwszy link, który się wyświetla. Można skorzystać z naszego polecenia i spróbować na stronie https://czyjtonumer.net. Jak widać, wystarczy tam jedynie wpisać określony numer telefonu, a następnie przeszukać bazę, aby dostać raport. A w raporcie znajdują się oceny i opinie innych internautów, którzy mieli kontakt z daną osobą. Numery mogą być kompletnie neutralne, ale mogą również być niebezpieczne. I na tym należy się opierać przy wyborze, czy odbieramy, czy też nie.

Drugi sposób to zainstalowanie specjalnej aplikacji, która w czasie rzeczywistym, podczas dzwonienia do nas, sprawdza nieznany numer i również informuje nas o ocenach danego numeru (najczęściej połączona jest właśnie z taką stroną, o której piszemy w sposobie pierwszym). Często takie aplikacje mają również dodatkowe funkcje, które usprawniają ten cały proces.

To są naprawdę rzeczy, które zajmują kilkanaście sekund, dlatego warto wprowadzić takie działania do swojego codziennego życia.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje