czwartek, 29 czerwca 2023 09:46

Po narkotykach wybiegł na jezdnię zatrzymać swoje wymarzone auto. Za kierownicą był policjant

Autor Patryk Trzaska
Po narkotykach wybiegł na jezdnię zatrzymać swoje wymarzone auto. Za kierownicą był policjant

To miała być zwykła impreza urodzinowa, jednak jej finał zapamięta na długo. 23-latek z powiatu wielickiego wracając do domu, wybiegł na ulicę, aby zatrzymać samochód, który był jego ulubionym modelem. "Pech" chciał, że jechał nim policjant wracający ze służby nocnej. Funkcjonariusz natychmiast zauważył, że mężczyzna palił marihuanę.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (25 czerwca) w miejscowości Targowisko w powiecie wielickim . Około godziny 6:00 rano młodszy aspirant Łukasz Gawlik z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu wracał samochodem do domu po służbie nocnej. Na drodze krajowej 94 zauważył idących poboczem dwóch młodych mężczyzn.

Kiedy funkcjonariusz był około 100 metrów od nich, jeden z pieszych z rozłożonymi rękami wbiegł na jezdnię, chcąc zatrzymać samochód. Policjant zatrzymał się i zapytał o powody zachowania pieszego. Mężczyzna, który wyszedł na pas ruchu, okazał się fanem motoryzacji, a marka samochodu należącego do policjanta była jego ulubioną.

W trakcie rozmowy z pieszym policjant zauważył, że ten trzyma w ręce skręta marihuany. Szybko okazało się, że kolejną porcję tego samego narkotyku mężczyzna posiada w swojej torbie.

Policjant powiadomił o zdarzeniu jednostkę Policji w Niepołomicach. Okazało się, że jest to 23-letni mieszkaniec powiatu wielickiego. Mężczyzna posiadał przy sobie większy zapas marihuany.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą teraz funkcjonariusze z niepołomickiego komisariatu. Drugi z pieszych – również 23-latek z powiatu wielickiego- nie posiadał przy sobie substancji zakazanych.

inf. KPP Wieliczka

fot. freepick/pixabay

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka