środa, 12 czerwca 2024 07:41

Miał trafić do szpitala psychiatrycznego. Pod pretekstem skorzystania z toalety, uciekł ratownikom

Autor Patryk Trzaska
Miał trafić do szpitala psychiatrycznego. Pod pretekstem skorzystania z toalety, uciekł ratownikom

Brzmi jak scenariusz hollywoodzkiego filmu, jednak ta historia wydarzyła się nie na kinowym ekranie, a na ulicach Wierzchosławic. 38-latek transportowany do szpitala psychiatrycznego, uciekł ratownikom pod pretekstem skorzystania z toalety. Niedługo później został ujęty przez policję i ponownie przekazany zespołowi ratunkowemu.  

Do zdarzenia doszło w powiecie tarnowskim. Zespół ratowników medycznych transportował 38-latka do szpitala psychiatrycznego w Tarnowie. W pewnym momencie mężczyzna poprosił o możliwość skorzystania z toalety. Medycy zatrzymali się w pobliżu stacji paliw w Wierzchosławicach. 38-latek szybko wykorzystał okazję i uciekł.

Ratownicy o uciekinierze od razu powiadomili policję, która przystąpiła do poszukiwań. Niedługo po zgłoszeniu jeden z policjantów zamieszkujących w tym rejonie zadzwonił do dyżurnego z pytaniem, czy nie jest poszukiwany mężczyzna, który dziwnie się zachowuje w rejonie jego domu.

Policjant po służbie podszedł do niego, a mężczyzna poprosił go o taksówkę. Gdy potwierdzono informację o poszukiwaniu uciekiniera, została zorganizowana taksówka, a mężczyzna po kilkudziesięciu minutach ponownie trafił do karetki transportowej.

Tym razem ratownicy dowieźli go już we wskazane w zleceniu miejsce.

Foto: Małopolska Policja

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka