niedziela, 26 lutego 2023 14:10

"Będę potrzebował Waszej pomocy". Pochodzący z Limanowszczyzny Dominik powalczy o występ na Eurowizji

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
"Będę potrzebował Waszej pomocy". Pochodzący z Limanowszczyzny Dominik powalczy o występ na Eurowizji

Dominik Dudek, zwycięzca 13. edycji The Voice of Poland, powalczy o reprezentowanie Polski podczas konkursu Eurowizji. Głosowanie już dzisiaj!

"To już jutro!! Wielki dla mnie dzień. Już jestem po pierwszych próbach, show rozpoczynamy o 17.30 w TVP1. Trzymajcie kciuki kochani i od razu dziękuje za każdy oddany głos, sms 4 na nr 7350. Głosować można po wszystkich występach. Do zobaczenia i pamiętajcie, be good" - napisał wczoraj muzyk spod Limanowej, który ma szanse reprezentować Polskę na Eurowizji 2023 w Liverpoolu.

To już jutro!! Wielki dla mnie dzień 😱 Już jestem po pierwszych próbach, show rozpoczynamy o 17.30 w TVP1 😁 Trzymajcie...

Opublikowany przez Dominik Dudek Sobota, 25 lutego 2023

O Dominiku Dudku zrobiło się głośno, gdy w listopadzie 2022 r. wygrał 13. edycję The Voice of Poland. W emitowanym przez Telewizję Polską programie pochodzący z Limanowszczyzny muzyk reprezentował drużynę Tomsona i Barona.

– Udało się! Wystąpię w preselekcjach do Eurowizji! Nie wierzę, że to się dzieje, jestem przeszczęśliwy!

– napisał w mediach społecznościowych wokalista z zespołu Redford.

Pochodzący z Pasierbca (w gminie Limanowa) muzyk zwrócił się do fanów słowami:

Już 26 lutego będę potrzebował Waszej pomocy kochani, a wiem z doświadczenia, że można na Was liczyć.

Dominik Dudek jest autorem tekstu i współautorem muzyki piosenki, którą powalczy o możliwość reprezentowania Polski podczas 67. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Transmisję już dziś o godz. o 17:30 zobaczymy w TVP1.

  • Ahlena z piosenką „Booty”,
  • Blanka z piosenką „Solo”,
  • Dominik Dudek z piosenką „Be Good”,
  • Felivers z piosenką „Never Back Down”,
  • Yan Majewski z piosenką „Champion”,
  • Maja Hyży z piosenką „Never Hide”,
  • Jann z piosenką „Gladiator”,
  • Natasza Urbańska z piosenką „Lift You Up”,
  • Alicja Szemplińska z piosenką „New Home”,
  • Kuba Szmajkowski z piosenką „You Do Me”.

Pamiętajcie, że głosujemy po występie ostatniego uczestnika! 💪🇵🇱

Opublikowany przez Eurowizja TVP Niedziela, 26 lutego 2023

Głosowanie SMS ruszy po ostatnim występie konkursowym. Ważne będą tylko głosy oddane w odpowiednim czasie. Z jednego numeru telefonu będzie można oddać do 20 głosów na swoich faworytów. W tym celu należy wpisać numer danego uczestnika i wysłać go pod 7350. Koszt jednego głosu to 3,69 zł.

W 50% o wynikach eliminacji zdecyduje komisja jurorska w składzie: Edyta Górniak, Agustin Egurrola, Marek Sierocki i Marcin Kusy. Jurorzy indywidualnie przyznają punkty w tzw. skali eurowizyjnej, 1-8, 10 i 12 punktów. Suma ich głosów będzie zamieniona na wspólny ranking w tej samej skali. Następnie prowadzący odczytają rosnąco wyniki głosowania publiczności, również w skali 1-8, 10 i 12 punktów. Zwycięzcą i tym samym reprezentantem Polski zostanie zdobywca największej sumy punktów. W przypadku remisów decydujący będzie głos jurorów.

W tegorocznym konkursie Eurowizji, który odbędzie się 9, 11 i 13 maja 2023 roku pod hasłem United by Music, wystąpią reprezentanci 37 krajów.

Limanowa - najnowsze informacje