niedziela, 3 stycznia 2021 13:01

Podsumowanie świątecznego weekendu na suskich drogach

Autor Mirosław Haładyj
Podsumowanie świątecznego weekendu na suskich drogach

Jak co roku, suscy policjanci przez  Święta Bożego Narodzenia czuwali nad tym, aby ten czas wszystkim upłynął spokojnie i bezpiecznie. W czasie świątecznego weekendu doszło do 10 kolizji drogowych oraz zatrzymano 5 nietrzeźwych kierujących.

Okres świąteczny cechuje zawsze zwiększone natężenie ruchu drogowego. W trakcie tych kilku dni wolnych od pracy, odnotowano na suskich drogach 10 kolizji drogowych. W zdarzeniach tych nie ucierpiał żaden z uczestników. W Boże Narodzenie w miejscowości Naprawa zatrzymano kierującego samochodem marki Mercedes. Kierowca pomimo jazdy przez  obszar zabudowany, przekroczył prędkość o 52 km/h. Mężczyzna otrzymał mandat karny oraz zatrzymano mu prawo jazdy.

Pierwszy z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany w wigilię w Suchej Beskidzkiej, na ulicy Role przed godziną 9:00. Wynik badania poruszającego się samochodem marki Ford, 54-letniego mieszkańca powiatu suskiego wykazał ponad 1,5 promila. Tego samego dnia, przed godziną 17, w Krzeszowie patrol zatrzymał kierowcę Volkswagena. Wynik jego badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazał  prawie 3 promile. W trakcie kontroli policjanci ustalili, że 27-letni mieszkaniec powiatu posiada zakaz sądowy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Nad ranem, przed godziną 3:00, w Boże Narodzenie policjanci udali się na ulicę Sportową w Makowie Podhalański, gdzie 23-letni kierowca hondy na prostym odcinku nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na przydrożny słup elektryczny. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila.

W niedzielę, 27 grudnia przed godziną 19:00, w Skawicy patrol zatrzymał do kontroli kierowcę samochodu marki Ford. Poruszający się nim 40-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, pomimo silnej woni alkoholu z ust nie chciał poddać się badaniu, dlatego też została pobrana mu krew do badań. Ostatni z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany w poniedziałek 28 grudnia w Suchej Beskidzkiej na ul. Piłsudskiego po godzinie 7:00. Kierujący samochodem ciężarowym marki Scania, 47-letni mieszkaniec powiatu suskiego miał ponad 0,5 promila alkoholu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Jeśli w przeszłości kierujący był wcześniej skazany przez sąd za kierowanie w stanie nietrzeźwości, kara pozbawienia wolności rośnie do 5 lat.

Fot. i inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje