czwartek, 23 maja 2019 09:48

Kraków: W sobotę Wisła może osiągnąć 7 metrów! Zalana część bulwarów wiślanych [WIDEO]

Autor Joanna Frydrych
Kraków: W sobotę Wisła może osiągnąć 7 metrów! Zalana część bulwarów wiślanych [WIDEO]

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski ogłosił w mieście pogotowie przeciwpowodziowe. Część krakowskich bulwarów została zalana wodami Wisły.

Odcinek bulwarów wiślanych pod Wawelem oraz okolice pomiędzy mostem Dębnickim a Salwatorem został zalane przez wodę. W mieście doszło też do podtopienia niektórych posesji.

Prezydent Jacek Majchrowski ogłosił w mieście pogotowie przeciwpowodziowe. Od wczoraj, od godziny 18 obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia w sprawie możliwych intensywnych opadów deszczu i burz.

Stan Wisły w Krakowie-Bielanach wynosi obecnie 416 cm, przekroczony został stan ostrzegawczy, który wynosi 370 cm. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dzisiejszej nocy poziom Wisły może przekroczyć 520 cm, co jest równoznaczne z przekroczeniem stanu alarmowego.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w sobotę, 25 maja, poziom wody w Wiśle na wodowskazie na Bielanach może osiągnąć 7 m (stan alarmowy obowiązuje od 5,2 metra).

Z miejskiego magazynu przeciwpowodziowego wydano 600 worków z piaskiem. Zadysponowano również pompę do odpompowywania wody, w celu odpompowania wody w rejonie ul. Agatowej.

W związku z opadami deszczu nieprzejezdna jest ulica Kantorowicka.

{mp4}wisla-powodz{/mp4}

{mp4}wisla-powodz-1{/mp4}

Funkcjonariusze Straży Miejskiej na bieżąco monitorują stan wód rzek i potoków na obszarze całego miasta.

Info: IMGW Kraków, KWP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje