środa, 19 maja 2021 16:58

Policja zatrzymała ich w tym samym miejscu. Obaj stracili prawo jazdy

Autor Mirosław Haładyj
Policja zatrzymała ich w tym samym miejscu. Obaj stracili prawo jazdy

We wtorek (18 maja) policjanci z suskiej drogówki, w trakcie pilnowania bezpieczeństwa na drogach, zatrzymali dwóch kierowców. Prowadzący auta, pomimo jazdy w terenie zabudowanym, przekroczyli dozwoloną prędkość i w efekcie stracili swoje prawa jazdy.

Przed południem w Jordanowie na ul. Zakopiańskiej został zatrzymany do kontroli kierujący samochodem marki Toyota, który w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał 103 km/h. Podczas kontroli kierowcą okazał się 39-letni mieszkaniec powiatu suskiego. Za tak rażące naruszenie przepisów ruchu  drogowego na mężczyznę nałożono mandat oraz punkty karne, a także zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Godzinę później na tej samej drodze w Jordanowie policjanci zatrzymali  33-letniego mieszkańca powiatu myślenickiego, który kierował samochodem marki Volvo. Ten z kolei w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h, pędził 107 km/h. Jego prawo jazdy również zostało zatrzymane, a także został nałożony na niego mandat oraz punkty karne.

– Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność. Brawurowe i ryzykowne zachowanie kierowcy na drodze,  może prowadzić do tragedii

– przypomina policja.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje