środa, 16 listopada 2022 09:40

Oświęcim. Policjanci z drogówki ugasili pożar elewacji i ewakuowali kobietę

Autor Marzena Gitler
Oświęcim. Policjanci z drogówki ugasili pożar elewacji i ewakuowali kobietę

Młodszy aspirant Bartłomiej Pająk oraz sierżant Marcin Czajkowski z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji gaśnicą samochodową ugasili pożar elewacji domu jednorodzinnego w Oświęcimiu. Wyprowadzili też z płonącego budynku niczego nieświadomą, 57-letnią, właścicielkę.

W niedzielę 13 listopada tuż przed godziną 15 zapaliła się elewacja domu jednorodzinnego przy ulicy Zwycięstwa. Policjanci z oświęcimskiej drogówki zauważyli dym podczas rutynowego patrolu w rejonie Północnej Obwodnicy  Oświęcimia. Mundurowi natychmiast powiadomili dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji, zgłaszając jednocześnie potrzebę wezwania Straży Pożarnej.

Nie czekając na wsparcie funkcjonariusze pobiegli do domu i wyprowadzili z niego 57-letnią właścicielkę, która nie zdawała sobie sprawy z zagrożenia i bardzo dziękowała uratowanie jej życia oraz domu. Po upewnieniu się, że we wnętrzu domu nie ma już nikogo, policjanci pobiegli po gaśnicę samochodową i ugasili nią pożar elewacji.

Przybyli na miejsce strażacy ustalili, że powodem pożaru była świeca ozdobna pozostawiona bez dozoru na parapecie okna. Na skutek pożaru spaleniu uległa elewacja ściany budynku.

fot. KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka