piątek, 25 czerwca 2021 09:52

To była nietypowa akcja. Policjanci z Nawojowej uratowali szczeniaki

Autor Aleksandra Tokarz
To była nietypowa akcja. Policjanci z Nawojowej uratowali szczeniaki

Życie dziewięciu szczeniaków było zagrożone. Na szczęście są już bezpieczne. Wszystko dzięki szybkiej reakcji i wspólnemu wysiłkowi policjantów, mieszkańców i pracowników urzędu gminy.

22 czerwca około godziny 19:20 policjanci Posterunku Policji w Nawojowej otrzymali informację, że w przydrożnej studzience znajduje się kilka małych szczeniaków. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, aby sprawdzić to niecodzienne zgłoszenie.

- Po przybyciu patrolu okazało się że psia mama dość niefortunnie wybrała sobie miejsce na oszczenienie, ponieważ maluchy były w trudno dostępnym miejscu, w przepuście, którym po deszczu płyną wody opadowe - relacjonuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Z uwagi na duże zachmurzenie i możliwość wystąpienia opadów policjanci szybko zaczęli działać. Razem z powiadomionymi przez nich pracownikami Urzędu Gminy w Nawojowej oraz okolicznymi mieszkańcami ze studzienki wyciągnięto łącznie 9 szczeniąt.

Poważny wypadek w Białej Niżnej. Interweniowało LPR
Wiadomości Grybów. W Białej Niżnej doszło do poważnego wypadku z udziałem motocyklisty. Niezbędna okazała się interwencja LPR.

Uratowane zwierzęta zostały przekazane do lecznicy weterynaryjnej, a ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Uratowane szczeniaki / fot. KMP Nowy Sącz
Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje