wtorek, 5 września 2023 07:23

Polska szkoła za granicą w wersji online

Autor Artykuł sponsorowany
Polska szkoła za granicą w wersji online

Polska szkoła za granicą w wersji online już istnieje i dostarcza edukację dla wszystkich małych Polaków mieszkających na całym świecie! Mowa tu o Polskich Szkołach Internetowych Libratus, które dają możliwość nauki w polskiej szkole za granicą już od ponad 13 lat. Przez te wszystkie lata z nauki przez Internet za pomocą Libratusa skorzystało ponad 16 tysięcy dzieci. Jak wygląda nauka w takiej szkole? Jak to jest możliwe, że można uczyć się w polskiej szkole legalnie, w wersji online? Czy w takiej szkole można zdobyć polskie świadectwo?

Polska szkoła za granicą - jak to działa?

Nauka w polskiej szkole przez Internet możliwa jest dzięki formie nauki zwanej edukacją domową. Dzieci zapisane do wybranej partnerskiej szkoły Libratusa uczą się pod okiem rodziców lub opiekunów prawnych. Ich zadaniem jest opanowanie podstawy programowej i zagadnień przewidzianych na danym poziomie nauki. Na koniec roku uczniowie Libratusa zdają egzamin, który uprawnia ich do przejścia do następnej klasy. Nauka w Libratusie możliwa jest na poziomie szkoły podstawowej, czyli dla dzieci w wieku 6 do 14 lat. Polska szkoła za granicą w trybie online gromadzi tysiące rodziców, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom kontakt z polską kulturą, językiem i tradycjami. Nauka w polskiej szkole przez Internet umożliwia uzyskanie polskiego świadectwa. Takie świadectwo jest dużym ułatwieniem w dorosłym życiu. Daje między innymi możliwość nauki na polskich uniwersytetach, czy po prostu łatwiejszy powrót do kraju.

Polska szkoła za granicą - ile to kosztuje?

Nauka w Libratusie jest w pełni bezpłatna. W ramach projektu dzieci zostają zapisane do jednej ze szkół partnerskich i realizują obowiązek szkolny w trybie edukacji domowej. Ta forma nauki jest w Polsce w pełni legalna. Libratus wspiera swoich uczniów w nauce, ułatwiając im często pogodzenie nauki w dwóch szkołach jednocześnie. Libratus daje dostęp do Internetowej Platformy Edukacyjnej, organizuje zajęcia online prowadzone przez nauczycieli, spotkania integracyjne oraz prowadzi egzaminy w przyjaznej atmosferze.

Jak uczą się dzieci w Libratusie?

Wybór sposobu nauki dziecka należy w głównej mierze do rodziców. Polska szkoła za granicą Libratus pomaga dzieciom w nauce udostępniając Internetową Platformę Edukacyjną. Na platformie dzieci znajdą materiały z całej podstawy programowej przedstawione w interesujący i ciekawy sposób. Na platformie nie brakuje również filmów, gier, kart pracy, interaktywnych zadań oraz testów. Dzieci uczące się w Libratusie mogą korzystać z platformy o dowolnej porze i z dowolnego miejsca na świecie na laptopie, tablecie lub telefonie. Na platformie odbywają się także webinaria przedmiotowe z nauczycielami, gdzie dzieci mogą zadać pytania oraz powtórzyć wiadomości, których uczyły się w trakcie tygodnia.

Możliwy jest również udział w spotkaniach integracyjnych z rówieśnikami z całego świata. To świetna okazja, aby poćwiczyć język polski oraz poznać nowych przyjaciół. Cała platforma edukacyjna podzielona jest na pory roku, tygodnie i lekcje co ułatwia naukę. Uczniowie motywowani są do nauki również poprzez zbieranie odznak i liczne konkursy. Na koniec roku szkolnego uczniowie z największą ilością zebranych punktów dostają nagrody.

Jak można się zapisać do Polskich Szkół Internetowych Libratus?

Rekrutacja do Polskich Szkół Internetowych Libratus trwa przez cały rok, jednak często liczba miejsc kończy się jeszcze przed zakończeniem zapisów. Rekrutacja możliwa jest poprzez wypełnienie formularza na stronie https://rekrutacja.libratus.edu.plPo wypełnieniu kwestionariusza zespół Libratusa kontaktuje się z rodzicem i informuje o kolejnych krokach zapisów. Jest to między innymi podanie danych ucznia oraz podpisanie stosownych dokumentów umożliwiających naukę poza granicami Polski.

Polska szkoła za granicą istnieje! Dodatkowo w wersji online na wyciągnięcie ręki każdego małego Polaka!

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje

Rozrywka