czwartek, 21 października 2021 08:40

Kim jest polska Whitney Houston? "W szkole nic nie muszę udawać"

Autor Edyta Sowa
Kim jest polska Whitney Houston? "W szkole nic nie muszę udawać"

Sara Egwu-James ma 13 lat. Jest charyzmatyczna, śliczna i stoi u progu kariery. Swoim występami ujęła jury i widzów programu The Voice Kids, który wygrała. Porównywana do Whitney Houston, wokalnie rozkłada na łopatki przeciwników.

Niedawno została wybraną polską reprezentantką na Eurowizję Junior 2021 w Paryżu. Tak jak w poprzednim roku w konkursie wzięły udział dzieci i młodzież w wieku od 9 do 14 lat, a w czterech odcinkach zmierzyło się 21 młodych wokalistów. Zwyciężyła Ona.

Jednak oprócz fleszy, bacznie obserwujących ją fanów i czekającej być może już za rogiem wielkiej sławy, Sara jest też - jak mówi - zwykłą nastolatką...

Saro, myślę, że nastolatki w Twoim wieku interesuje, czy sława jest ciężka do udźwignięcia? Czy zawsze marzyłaś o byciu na scenie i czujesz, że to twoje miejsce?

– Sława to zbyt duże słowo. Jeszcze wiele pracy przede mną. O takich gwiazdach jak Beyonce czy Rihanna można powiedzieć, że są sławne. Ja jestem rozpoznawalna coraz bardziej i cieszy mnie to ogromnie. Zawsze marzyłam o scenie i czuję się na niej jak ryba w wodzie. Dzięki wszystkim, którzy mnie słuchają spełniam marzenia i dziękuje za to z całego serca.

A jak w szkole przyjmują twoją popularność? Jesteś "zwykłą nastolatką", czy możesz liczyć na taryfę ulgową? Czy rówieśnicy  cię wspierają?

– Jestem zwykłą nastolatką! W szkole nic nie muszę udawać. Mam teraz trochę inne życie i więcej obowiązków poza szkołą, ale cudowna ekipa nauczycieli i moich kolegów bardzo mnie wspiera. Nigdy nie chciałam mieć taryfy ulgowej i wiem, że choć to trudne muszę nauczyć się godzić te dwa światy.

Jesteś coraz bardziej rozpoznawalna, wybierasz się niebawem na Eurowizję do Paryża. Jak godzisz próby i śpiewanie z obowiązkami szkolnymi i ze zwykłą codziennością?

– Zacznę od tego, że reprezentowanie Polski na JESC (Junior Eurovision Song Contest - od red. ) jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem. Tak jak wspomniałam wcześniej, uczę się cały czas godzenia wszystkich obowiązków. Mam to szczęście, że otaczają mnie cudowni ludzie którzy pomagają. Moi przyjaciele, koledzy ze szkoły, nauczyciele, ludzie z którymi pracuję a przede wszystkim rodzina - przychodzą z pomocą i są dla mnie oparciem w tej nowej sytuacji.

Jeśli zaczepiają Cię na ulicy, żeby dostać autograf, zdjęcie, czy to jest miło uczucie czy wolałaś być anonimowa?

– Ciągle jest to dla mnie troszkę abstrakcyjne uczucie ale bardzo przyjemne. Uwielbiam ludzi i kontakt z nimi, cieszą mnie  spotkania i wspólne zdjęcia z fanami. Jeszcze kilka lat temu śniłam o tym a teraz to się dzieje - brakuje mi słów aby opisać swoje szczęście!

Sara Egwu-James / Fot. Instagram

Wystąpiłaś w kampanii odzieżowej znanej marki, co cię ujęło akurat w tej kolekcji? Wizerunek jest dla Ciebie ważny?

– Chyba każda nastolatka marzy o tym skrycie aby choć na chwilkę stanąć przed profesjonalnym fotografem i zrobić sobie piękne zdjęcia. Gdy otrzymałam  propozycję  współpracy z marką Young Reporter, pomyślałam, że mogę spełnić kolejne swoje marzenie. Trochę obawiałam się czy sobie poradzę, ale atmosfera na planie i mnóstwo pomocnych dłoni sprawiło, że była to super przygoda! Kolekcja którą miałam okazję pokazywać jest totalnie w moim klimacie, wygodne i kolorowe ubrania są tak uniwersalne,  że można dobrze się w nich czuć i doskonale wyglądać, zarówno w sportowym wydaniu jak i na scenie.

Warto gonić marzenia, czy cena sławy jest za wysoka?

– Nigdy się nie poddawajcie i nie bójcie się marzyć. Warto walczyć o swoje marzenie mimo że czasem los nie bywa łaskawy. Pamiętajcie "Somebody's waiting for you! "

Sara Egwu- James eurowizja Paryż 2021
Sara Egwu-James będzie nas reprezentować na Eurowizji w Paryżu / Fot. Instagram

fot. Sara Egwu-James/Reporter Young

Kultura

Kultura - najnowsze informacje