wtorek, 18 sierpnia 2020 12:03

Pomoc prawna dla spółek

Autor Głos 24
Pomoc prawna dla spółek

Prowadzenie własnej firmy niesie za sobą szereg korzyści. Bycie szefem dla siebie samego, większe możliwości rozwoju, często większe pieniądze. Wszystko jednak wygląda pięknie, dopóki klient nie zacznie zalegać z płatnościami, a to stanowi duży problem bardzo wielu działalności. Brak zapłaty za wystawioną fakturę czy rachunek może doprowadzić nie tylko do strat finansowych, ale i do utraty płynności finansowej prowadzącej do zamknięcia firmy. Czy na takich klientów jest więc ratunek? Czy istnieje szansa, by odzyskać pieniądze, które nam się należą?

Współpraca z firmą windykacyjną

Bardzo często stosujemy podobne działania. Najpierw prosimy o zapłatę, a gdy to nie przynosi rezultatu, zaczynamy straszyć, notorycznie dzwonić, wysyłać maile… Czasami jednak nie przynosi to zupełnie pożądanego skutku. I tutaj na pomoc przychodzi firma windykacyjna, która świadczy swoje usługi na najwyższym poziomie, działając zgodnie z prawem i dążąc do odzyskania należności, jaka właścicielowi danej firmy się należy.

Kim jest firma windykacyjna?

Firma windykacyjna jest to organizacja, której celem jest odzyskiwanie zadłużenia dla swoich klientów. Główne jej działania opierają się na doprowadzeniu do ugody między wierzycielem, a osobą zadłużoną. Mając problem związany z niespłaconymi należnościami, z pewnością warto skorzystać z pomocy prawnej kancelarii i firmy windykacyjnej. Obsługa długów przez inne podmioty w większości przypadków przynosi zamierzone efekty, dlatego też chcąc odzyskać należność, warto na taką właśnie opcję postawić. Wszystkie firmy windykacyjne działają w oparciu o ustawę z dnia 2 lipca 2004 roku o swobodzie działalności gospodarczej i aby mogły w pełni legalnie działać na rynku, muszą być wpisane do rejestru przedsiębiorstw. Działają one w ramach umowy cesji wierzytelności, jako wierzyciel, który wykonuje swoją pracę we własnym imieniu lub też na podstawie pełnomocnictwa swojego klienta. Czy firmy windykacyjne mogą podejmować wszelkie działania związane z odzyskaniem należności? Takie, które regulowane są przez Kodeks Cywilny art. 5 k.c.

Pomoc dla spółek - czyli jak wygląda współpraca z firmą windykacją

Na rynku istnieje wiele spółek, które to działają w różnych branżach i oferują swoje usługi odpowiednim grupom klientów. W spółkach osobami decyzyjnymi jest dwóch lub więcej ludzi, którzy to podejmują decyzję, dzielą się zyskami, ale i ponoszą konsekwencje złych decyzji. W przypadku braku płatności za faktury, wszyscy ponoszą straty, a ich zadaniem jest znaleźć sposób na to, by płynność odzyskać i pieniądze za wykonane usługi lub sprzedane produkty od klientów dostać. Patrząc na kwestie prawne, na pewno warto skorzystać z takich firm windykacyjnych, które to świadczą kompleksową pomoc prawną dla dużych firm i spółek. Profesjonalne doradztwo, pomoc, wsparcie i indywidualne podejście do klienta to klucz do sukcesu, przy współpracy mającej na celu działania windykacyjne.

Firmy takie posiadają niezbędną wiedzę, mają doświadczenie, a do tego i zespół pracowników, który staje na wysokości zadania, aby wywiązać się ze swojej pracy najlepiej, jak tylko to możliwe. Współpraca z profesjonalistami to przede wszystkim możliwość odzyskania każdego rodzaju zadłużenia, którego samodzielnie odzyskać się nie da. Czasami trzeba zastosować konkretne narzędzia, a do tego i wykorzystać zdobytą wiedzę prawną, by móc działać szybko, sprawnie i skutecznie, a to wszystko jest w stanie zagwarantować właśnie firma windykacyjna.

prawo dla spółek Toruń

Jak wyglądają poszczególne etapy windykacji?

Kiedy już żadne sposoby nie sprawdziły się i klient nic sobie nie robi z tego, by zapłacić swoją należność, firma windykacyjna wyciąga nieco większą już amunicję i działa na odpowiednich zasadach, które mają lepszą moc. Otrzymując pismo od firmy windykacyjnej, często już to okazuje się być skuteczne w swoim działaniu i przynosi zamierzony efekt. Zawsze jednak każda sprawa jest indywidualna i do każdej należy podejść osobno, stosując konkretne rozwiązania. Wyróżniamy cztery etapy windykacji, które praktykują firmy w tym właśnie się specjalizujące.

Na początku mamy wstępną analizę. Jest ona bezpłatna i polega na zbadaniu kondycji finansowej dłużnika. W ten bowiem sposób klient wie, czy dłużnik jest wypłacalny i czy odzyskanie pieniędzy jest po prostu możliwe. Jeśli istnieje szansa, by swoją należność odzyskać, drugim etapem jest podpisanie umowy. Jest to bardzo ważny dokument, w którym to zawarte są wszelkie warunki współpracy. Trzecim etapem jest windykacja polubowna, gdzie firma windykacyjna próbuje skontaktować się z dłużnikiem, aby móc razem dojść do porozumienia i stworzyć plan spłaty długu. W tym etapie istotne znaczenie ma pismo dotyczące przedsądowej zapłaty, a następnie upublicznienie długu poprzez wpisanie go do rejestru. A co w sytuacji, gdy żadne z tych działań się nie sprawdzają? W takich momentach w grę wchodzi etap czwarty, a więc sądowe wezwanie do zapłaty. Przygotowanie pozwu i reprezentowanie klienta w sądzie to działania, które podejmuje każda firma windykacyjna.

Jeśli chcemy odzyskać należność, bez wątpienia współpraca z firmą windykacyjną może okazać się jedyną słuszną opcją, by móc otrzymać to, co za wykonaną pracę jako spółce po prostu się należy.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje