sobota, 11 czerwca 2022 11:56

Posłanka z Wieliczki nowym wicerzecznikiem PiS! Zastąpi Radosława Fogla

Autor Tomasz Stępień
Posłanka z Wieliczki nowym wicerzecznikiem PiS! Zastąpi Radosława Fogla

Duży awans w strukturach partii, a równocześnie wyzwanie przed pochodzącą z Wieliczki posłanką Urszulą Rusecką. Choć jeszcze nie ma oficjalnej nominacji, już wiadomo – zostanie zastępcą rzecznika Prawa i Sprawiedliwości.

Zmiany Prawie i Sprawiedliwości. Na początku czerwca premier mianował Anitę Czerwińską, która była głównym rzecznikiem partii i klubu PiS, na stanowisko wiceministra w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Czerwińska została także pełnomocnikiem rządu ds. ekonomii społecznej. Jak poinformował marszałek i klubu parlamentarnego, Ryszard Terlecki, jej stanowisko zajmie Radosław Fogiel, dotychczasowy wicerzecznik. Jego obowiązki przejmie natomiast pochodząca z Wieliczki posłanka Urszula Rusecka.

– Ta decyzja wymaga jeszcze zatwierdzenia komitetu politycznego, ale prezes Kaczyński powiedział, że zgoda na to jest pewna i jestem przekonany, że rzeczywiście tak będzie – powiedział TVP Info marszałek i klubu parlamentarnego, Ryszard Terlecki. – Można więc powiedzieć, że pani poseł Rusecka, jest już naszym rzecznikiem.

Urszula Rusecka jest z wykształcenia ekonomistą. Ma bardzo bogate doświadczenie pracy w samorządzie – już w 1998 zasiadała w wielickiej radzie miejskiej, była też zastępcą burmistrza Wieliczki i radną sejmiku małopolskiego. W październiku 2015 roku z powodzeniem ubiegała się o mandat posła w okręgu tarnowskim (powiaty bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, wielicki). Dostała 16 971 głosów, a w 2019 została wybrana na kolejną kadencję Sejmu, otrzymując 18 321 głosów. Był to trzeci pod względem liczby oddanych głosów wynik PiS w tym okręgu.

– Dla mnie jest to ogromne wyzwanie. Zdaje sobie sprawę z dużej odpowiedzialności, jaka na mnie ciąży, ale jestem osobą, która lubi wyzwania. Dlatego mam nadzieję, że dam radę, tak jak całe Prawo i Sprawiedliwość daje radę od dwóch kadencji – komentowała swój awans Urszula Rusecka.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje