środa, 10 sierpnia 2022 08:08

Tracą prawa jazdy na potęgę. Pijani kierowcy masowo jeżdżą po powiecie suskim

Autor Patryk Trzaska
Tracą prawa jazdy na potęgę. Pijani kierowcy masowo jeżdżą po powiecie suskim

Nadal nie brakuje osób, które wsiadają ,,za kółko" po spożyciu alkoholu. Tylko ostatniej doby, na ulicach powiatu suskiego prawo jazdy straciło trzech mężczyzn i jedna kobieta. Rekordzista wydmuchał ponad 2 promile alkoholu.

Już przed godziną siódmą rano policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Volkswagen. Badanie stanu trzeźwości 46-letniego kierowcy przez policjantów suskiej drogówki wykazało  ponad jeden promil alkoholu w organizmie. Jak się potem okazało, to był dopiero początek nietrzeźwych kierowców na suskich drogach tego dnia.

30 minut później w Jordanowie inny patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę Fiata. W jego przypadku urządzenie wykazało 0,24 promila. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, lecz nie będzie odpowiadał za przestępstwo, ale za wykroczenie kierowania pojazdem mechanicznym znajdując się po użyciu alkoholu.

Kolejnym kierowcą, który stracił uprawnienia był 38-latek poruszający się w Zembrzycach samochodem marki Seat. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu w środku dnia i jechał zygzakiem wśród innych uczestników ruchu drogowego. Kierowca stracił prawo jazdy i czeka go sprawa karna oraz wysoka grzywna.

Na koniec dnia, parę minut po północy policjanci zatrzymali w Sidzinie 25-letnią mieszkankę z powiatu myślenickiego. Kobieta prowadziła swój pojazd marki Mercedes przewożąc innych pasażerów mając ponad 1,1 promila alkoholu w organizmie. O jej losie zdecyduje sąd,  

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów orzekany na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym.

inf. KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje