czwartek, 25 stycznia 2024 14:45

Powalone drzewa, uszkodzone dachy. Wieje w Małopolsce

Autor Marzena Gitler
Powalone drzewa, uszkodzone dachy. Wieje w Małopolsce

Powalone drzewa, uszkodzone dachy, brak prądu, utrudnienia dla kierowców - to skutki wiatru, z jakim od rana zmagają się mieszkańcy południa Małopolski. Podmuchy dochodzą do 80 km/h.  

Od rana, w czwartek, 25 stycznia, małopolscy strażacy mają pełne ręce roboty. Wszystko przez wichurę, która przewraca drzewa, zrywa linie elektryczne i dachy. Przez cały dzień silne porywy dochodzą nawet do 80 km/h. Najgorzej jest na południu - pod Babią Górą, na Podhalu i w powiecie gorlickim.

Duże problemy na południu Małopolski

Jeszcze przed świtem strażacy z OSP Skrzydlna (pow. gorlicki) usuwali powalone na jezdnię drzewo w Przenoszy. Z kolei w samej Skrzydlnej wiatr zerwał element okucia i oświetlenia wiaty.

📅⌚️ 25.01.2024 Godz. 06:17 🌎•Miejsce zdarzenia: ▶️ Przenosza ⚠️•Rodzaj zdarzenia: ▶️ Powalone drzewo ✅•Siły i...

Opublikowany przez OSP Skrzydlna Środa, 24 stycznia 2024

Powalone drzewa i zerwane linie energetyczne zabezpieczali też strażacy z jednostek w Staszkówce, Moszczenicy i Bobowej.

‼️Silny wiatr w dalszym ciągu nie odpuszcza ‼️ ⚠️Dziś (Czwartek) przez cały dzień silne porywy dochodzące do 80...

Opublikowany przez Biecz 998 Czwartek, 25 stycznia 2024

Pochylone drzewo, które stanowiło zagrożenie dla kierowców w miejscowości Młynne (w powiecie limanowskim) usuwali dziś przed południem strażacy z PSP Limanowa i OSP Łososina Górna.

‼️🗣ALARM🚨‼️ ☑️ Numer zdarzenia 07/2024 📆Dnia 25.01.2024r. ⏰️ O godzinie 09:41 zostaliśmy zadysponowani do Miejscowego...

Opublikowany przez OSP Łososina Górna Czwartek, 25 stycznia 2024

Groźnie było też w Sidzinie (pow. suski), gdzie powiew wiatru zerwał blaszany dach z magazynu składu budowlanego. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli strażacy z miejscowej OSP i zastęp JRG Sucha Beskidzka.

🛑🛑🛑 Sidzina 🛑🛑🛑 Powiat Suski - silny wiatr zerwał poszycie dachu z magazynu składu budowlanego. Miejsce zdarzenia...

Opublikowany przez Małopolska Alarmowo Środa, 24 stycznia 2024

Nie widać poprawy

Małopolska (i cała wschodnia połowa Polski) objęta jest alertami IMGW. Silny wiatr o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z północnego zachodu, ma wiać nie tylko w czwartek. Podobna pogoda ma utrzymać się aż do soboty. Padający dziś deszcz zastąpią marznące opady lub intensywne opady śniegu, a nawet zawieje i zamiecie (w powiecie tatrzańskim, nowotarskim i suskim). Na drogach w całym województwie prognozowane jest oblodzenie.

fot. Fb. OSP Moszczenica, Małopolska Alarmowo

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka