czwartek, 30 lipca 2020 12:57

Poważna sytuacja na Sądecczyźnie. Tylko dzisiaj kolejne 2 zgony

Autor Aleksandra Tokarz
Poważna sytuacja na Sądecczyźnie. Tylko dzisiaj kolejne 2 zgony

Koronawirus na Sądecczyźnie z każdym kolejnym dniem stwarza coraz większe zagrożenie. Tylko poprzedniej doby na terenie powiatu i miasta Nowy Sącz przybyło 67 kolejnych zakażeń.

Tydzień temu swój urlop przerwał prezydent Nowego Sącza, Ludomir Handzel, który na zwołanym posiedzeniu sztabu kryzysowego zadecydował, że nie warto czekać, aż ogniska same wygasną. Ograniczona została organizacja wszelkich imprez o charakterze masowym. Do tej pory na terenie Sądecczyzny odwołano między innymi Festiwal Pannonica oaz wystawę Agropromocja.

Nawojowa: Miały być okrągłe urodziny. Co z Agropromocją 2020?
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Nowy Sączu poinformował, że jest zmuszony do odwołania tegorocznej wystawy rolniczej Agropromocja. Powodem, niezmiennie, pozostaje koronawirus. Międzynarodowa wystawa rolnicza Agropromocja odbywała się co roku, w drugi weekend września, w Nawojowej koło Noweg…

W najbliższą niedzielę ma jednak odbyć się, trwający tydzień, Wielki Odpust Ku Czci Przemienienia Pańskiego w Bazylice Św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Czy po jego zakończeniu będziemy świadkami kolejnego, gwałtownego wzrostu zakażeń?

Podczas posiedzenia sztabu kryzysowego prezydent wspomniał także o ogniskach w sądeckich zakładach pracy. Problemy związane z koronawirusem nie omijają bowiem firm, znajdujących się na terenie Nowego Sącza. Ostatnio, zakażenie COVID-19 wykryto u dużej grupy pracowników zakładu przetwórstwa mięsnego Konspol. Niemal 400 osób wysłanych zostało na kwarantannę.

Nowy Sącz: Pracownicy Konspolu zakażeni koronawirusem
Sytuacja na Sądecczyźnie jest poważna. Koronawirus wciąż nie odpuszcza, a tym razem zakażenie COVID-19 potwierdzono u pracowników zakładu przetwórstwa drobiu Konspol. Dyrektor generalny Konspol Holding w Nowym Sączu, Anna Porębska potwierdza, że grupa pracowników zakładu jest zakażona koronawirusem…

Koronawirus dotarł także do sądeckiego szpitala. Przypadki zakażenia odnotowano na oddziale ginekologiczno-położniczym, pediatrycznym oraz w Zakładzie Radioterapii.

Nowy Sącz: Koronawirus w Zakładzie Radioterapii szpitala. Wstrzymane przyjęcia
Rzeczniczka szpitala potwierdza zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników Zakładu Radioterapii Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Osoby, które miały kontakt z zakażonym zostały skierowane na kwarantannę. Oddział Radioterapii jest chwilowo zamknięty dla pacjentó…

Czasowo zawieszony był oddział ginekologii i położnictwa oraz oddział noworodka w Krynicy-Zdroju. We wszystkich tych miejscach sytuacja jest już jednak opanowana.

Najgorszą informacją, jaką podał dzisiaj Resort Zdrowia jest śmierć kolejnych dwóch osób, pochodzących z Sądecczyzny. Najmłodszą ofiarą śmiertelną jest 59-letnia kobieta, która  przebywała w Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego.

W powiecie nowosądeckim bite są rekordy zachorowań. Prezydent miasta apeluje o rozsądek, rozwagę, zachowanie ostrożności i dystansu oraz używanie maseczek.

Poważna sytuacja jest także w powiecie limanowskim. Wczoraj zmarła tam 81-letnia mieszkanka gminy Mszana Dolna. Jest to jednocześnie 6 ofiara śmiertelna koronawirusa na Limanowszczyźnie.

Czy wszystko zaczęło się od wesel? Jak wynika z danych Sanepidu to właśnie te imprezy mogły doprowadzić do rozprzestrzeniania się choroby na Sądecczyźnie. Jeszcze miesiąc temu nie było tam bowiem żadnego zakażenia...

Fot. UM Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje