piątek, 20 listopada 2020 14:41

Powiat chrzanowski. Rekord zgonów! Tylu jeszcze nie było

Autor Wiktoria Mitura
Powiat chrzanowski. Rekord zgonów! Tylu jeszcze nie było

Dziś powiat chrzanowski zanotował rekord zgonów. Tylko dzisiaj, przybyło ich aż 22! Sytuacja epidemiczna również nie jest lepsza. Powiat zajął 6 miejsce pod względem ilości nowych zakażeń - co kiedyś było rzeczą nierealną.

Od początku epidemii w powiecie chrzanowskim nie zanotowano tylu zgonów co dzisiaj. Do dnia wczorajszego w powiecie było tylko 9 zgonów. W ciągu jednego dnia zanotowano aż 22! Co daje nam teraz sumę 41 zgonów od początku epidemii koronawirusa.

Poniższy wykres przedstawia wzrost zgonów w ciągu ostatnich 8 dni. Ewidentnie zauważalny jest dzisiejszy wzrost.

Dzisiejsze 22 zgony są spowodowane tylko COVID-19. Zmarłe osoby nie miały żadnych chorób współistniejących.

Do dnia dzisiejszego w powiecie chrzanowskim zanotowano:

  • 34 zgony z powodu COVID-19;
  • 7 zgonów - współistnienie COVID-19 z innymi schorzeniami.

Jaka jest sytuacja epidemiczna w powiecie chrzanowskim?

Sytuacja epidemiczna znacznie pogorszyła się w powiecie chrzanowskim. Jeszcze w październiku notowano tam po kilka, kilkanaście nowych przypadków dziennie. Sporadycznie trafiały się liczby powyżej 20.

Sytuacja znacząco zaczęła się pogarszać 21 października. Wówczas zanotowano rekordowe 51 przypadków. Później liczba nowych zakażeń wahała się pomiędzy 20 a 59 przypadków dziennie. Tak było do końca października.

Kolejnym rekord padł 2 listopada (71 zakażeń), co widać na poniższym wykresie. Później 13 listopada (76 zakażeń). Próg setki został przekroczony 18 listopada i to utrzymuje się do dnia dzisiejszego. Dziś w powiecie chrzanowskim zanotowano 109 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - kolejny rekord.

Wszystkie dane liczbowe oparte są na danych publikowanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie.

W powiecie chrzanowskim od początku epidemii zanotowano 2 192 przypadki zakażeń COVID-10 (stan na dzień dzisiejszy). Z czego aktywnych przypadków jest 1 232, a ozdrowieńców 919.

Jak sytuacja będzie przedstawiała się dalej? W obecnym czasie ciężko to przewidzieć.

Warto przeczytać:

Polska coraz wyżej w statystykach zgonów. Rząd woli sprawę przemilczać. Dlaczego?
Gdy wczoraj profesor Massimo Galli, szef Instytutu Chorób Zakaźnych szpitala w Mediolanie zaalarmował, że oddziały intensywnej terapii pustoszeją z powodu zgonów na COVID-19, we Włoszech zapanował popłoch. Włoscy epidemiolodzy apelują o wprowadzenie ostrzejszych restrykcji, a ministerstwo zdrowia z…
Coraz mniej testów i coraz większa stabilizacja. Jak jest naprawdę? Tego nie wie nikt
Sytuacja epidemiczna w Polsce staje się coraz bardziej skomplikowana i coraz mniej transparentna. Takie wnioski nasuwają się, gdy obserwuje się poczynania rządu w kwestii zwalczania koronawirusa. Jeszcze w zeszłym tygodniu wszyscy w Polsce wstrzymywali oddech i z niepokojem patrzyli na dzienne przy…

Zobacz jaka jest obecnie sytuacja w Małopolsce:

Małopolska [20.11]: Wypłaszcza się? Do spadków jeszcze daleko [AKTUALIZACJA]
Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Małopolsce? Prezentujemy najnowsze informacje. Małopolska [20 listopada] * zakażonych: 86 282 (+1 999) * zmarło: 1 500 (+77) * wyzdrowiało:58 028 (+2 528) * aktywnych przypadków: 27 279 Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem …
koronawirus najnowsze informacje

Chrzanów - najnowsze informacje