wtorek, 19 listopada 2019 09:59

Powiat krakowski: Umówił się na seks z 12-latką

Autor Anna Piątkowska-Borek
Powiat krakowski: Umówił się na seks z 12-latką

Pedofil grasujący na terenie powiatu krakowskiego. Kontaktował się z niepełnoletnimi przez Internet.

Kilka dni temu do Komisariatu Policji w Zabierzowie zgłosił się mężczyzna, który zeznał, że trafił na trop „pedofila”. Jak podają policjanci, zawiadamiającego zaniepokoiły wiadomości, jakie otrzymał jego małoletni syn od użytkowników jednej z czaterii internetowych.

– Chcąc sprawdzić, czego dotyczą rozmowy prowadzone na tym portalu, mężczyzna założył tam konto, gdzie podał się za 12-letnią dziewczynkę i zaczął korespondować z nieznanym mu mężczyzną, który jako pierwszy do niego napisał – relacjonują funkcjonariusze z KWP Kraków. – Już początkowe treści były dwuznaczne. Podejrzany rozmówca był pewny, że konwersuje z małoletnią i mimo tego zaczął jej składać propozycje seksualne, wysyłając przy tym zdjęcia swoich intymnych części ciała.

To jednak nie wszystko.

– Efektem jego rozmów było umówienie się na spotkanie z rzekomą 12-latką przy jednej z galerii handlowych na terenie Krakowa – podaje Policja. – Był bardzo zaskoczony faktem, że w umówionym miejscu czekali na niego policjanci zamiast dziewczynki.

Mężczyzna został zatrzymany. Jest to 34-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. Trafił już do policyjnego aresztu. W jego domu śledczy zabezpieczyli laptop, telefon komórkowy oraz pendrive. Biegły zbada ich zawartość m.in. pod kątem posiadania treści pedofilskich.

– 34-latek usłyszał zarzuty składania propozycji seksualnych i prezentowania treści pornograficznych oraz usiłowania doprowadzenia do obcowania płciowego, do poddania się czynnościom seksualnym małoletniego w wieku poniżej 15-lat – podaje KWP Kraków.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Powiat krakowski - najnowsze informacje