piątek, 25 września 2020 11:28

Powiat myślenicki. Strefa czerwona nieunikniona? Dziś 36 nowych przypadków

Autor Wiktoria Mitura
Powiat myślenicki. Strefa czerwona nieunikniona? Dziś 36 nowych przypadków

W Polsce i Małopolsce padają rekordy dobowych zakażeń. I nie tylko tam! W powiecie myślenickim dzisiaj zanotowano aż 36 nowych przypadków. To na pewno najwyższy wynik w ostatnich dwóch miesiącach. Sytuacja epidemiczna cały czas się rozwija i nie jest najlepsza.

Czy możemy już mówić o drugiej fali? Czy czeka nas jeszcze gorsza sytuacja epidemiczna? Z Ministerstwa płyną opinie, że możemy się spodziewać wzrostu zakażeń i nie powinno to być zaskoczeniem. Od kilku dni obserwujemy wzrosty zakażeń, a przyczyną nie są duże ogniska. Większość zakażeń to przypadki rozproszone lub pochodzące z ognisk domowych. Taką właśnie sytuację obserwujemy w powiecie myślenickim.

Sytuacja epidemiczna w powiecie myślenickim nie zmierza w dobrą stronę. Codziennie, obserwujemy tu wzrost o kilkanaście nowych przypadków, sporadycznie trafia się kilkadziesiąt. Dziś przybyło 36 zakażeń! To najwyższy wzrost przypadków od dobrych kilkunastu tygodni. Tego jeszcze nie było.

Dzisiejsze zakażenia, nie pochodzą z jakiegoś dużego ogniska. 30 zakażeń to przypadki rozproszone, a 6 to przypadki z ognisk domowych. Nie jest to dobrą wiadomością. Przypadki rozproszone świadczą o tym, że możemy zarazić się gdziekolwiek, na ulicy, w sklepie, czy w autobusie. Ogromnym minusem jest również nietestowanie osób bezobjawowych z kontaktu z zakażoną osobą. Taka osoba bez żadnego zakazu, może poruszać się po ulicach i ZARAŻAĆ.

Powyższy wykres przedstawia wzrost zakażeń w powiecie myślenickim w ciągu ostatnich trzech tygodni. Od 5 września obserwujemy tendencję wzrostową. Nie było dnia bez żadnego zakażenia. Najwięcej zakażeń przybywa od 18 września.

Od 19 września powiat znajduje się w strefie żółtej, o czym pisaliśmy tutaj:

Powiat myślenicki wpadł do żółtej strefy!
Tak jak przewidywaliśmy, powiat myślenicki trafił do strefy żółtej. Od soboty będą w nim obowiązywać dodatkowe obostrzenia. Powiat myślenicki tydzień temu trafił na listę ostrzegawczą. Brakowało mu tylko 2 zakażeń, by powiat już wtedy, zmienił swój kolor. Od zeszłego tygodnia sytuacja nie uległa s…

Niestety, z tej strefy nie udało mu się wyjść. Ilość nowych przypadków zbliżała powiat nawet do strefy czerwonej. Gdyby Ministerstwo przyłączało powiaty do stref w dniu dzisiejszym, to powiat myślenicki zmieniłby swój kolor na czerwony.

Z powyższego wykresu widać, że powiat przekroczył już próg czerwonej strefy o 26 przypadków zakażeń. Jeśli sytuacja się nie uspokoi, to powiat na pewno znajdzie się w strefie czerwonej od kolejnego tygodnia.

O sytuacji panującej w całej Małopolsce piszemy w artykule tutaj:

Kolejny rekord zakażeń w Małopolsce. Mamy już II falę?
241 nowych przypadków koronawirusa i kolejny zgon na COVID - 52-latka w Krakowie, to najnowsze dane wojewódzkiego sanepidu. Wzrosty zakażeń pojawiają się niemal we wszystkich powiatach, a pięć z nich od jutra będzie w strefie żółtej. Czy w Małopolsce zaczęła się już druga fala?

Myślenice - najnowsze informacje