środa, 16 marca 2022 17:40

Powiat nowosądecki: Ogromna ilość wykroczeń i mandatów w dwa dni! Policja podsumowała działania kontrolne

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Powiat nowosądecki: Ogromna ilość wykroczeń i mandatów w dwa dni! Policja podsumowała działania kontrolne

Policjanci ruchu drogowego z sądeckiej komendy 10 i 12 marca prowadzili działania kontrolne pod nazwą „Prędkość” oraz „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem tych akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz uświadamianie kierującym i pieszym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że, jadąc szybko, zaoszczędzą kilka minut i dzięki temu wcześniej dotrą na miejsce. Podobnie pieszym, którzy przebiegają przez jezdnię w niedozwolonym miejscu.

– Nic bardziej mylnego, ponieważ właśnie wtedy łatwo o zdarzenie drogowego, które może skończyć się tragicznie

– komentują policjanci.

Mając na względzie poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Sądecczyzny, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego cyklicznie prowadzą działania kontrolne, m.in. „Prędkość” i „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Ostatnia akcja miała miejsce 10 i 12 marca. Wówczas policjanci zarejestrowali aż 158 wykroczeń, popełnionych głównie przez kierujących. W efekcie mundurowi nałożyli na ich sprawców 113 mandatów karnych, pouczyli 47 osób oraz skierowali do sądu 13 wniosków o ukaranie.

Za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu audi, który w miejscowości Brzezna jechał 102 km/h,  przekraczając dopuszczalną prędkość o 52 km/h.

-Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa. Apelujemy zatem zarówno do kierujących, jak i pieszych o rozwagę oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów

-apeluje policja.

Inf. i foto: KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka