piątek, 11 marca 2022 09:30

Powiat wadowicki: O włos od tragedii. Ogromny pożar gasili strażacy z całej gminy

Autor Katarzyna Jamróz
Powiat wadowicki: O włos od tragedii. Ogromny pożar gasili strażacy z całej gminy

W czwartek (10 marca) około godziny 2:45 strażacy zostali wezwani do pożaru zabudowań, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku mieszkalnego w Sułkowicach-Łęgu na ulicy Kościelnej.

– Jeszcze przed przyjazdem na miejsce zdarzenia widoczny był rozwinięty pożar zabudowań – cały budynek gospodarczy objęty był ogniem. Kierujący działaniami ratowniczymi podjął decyzję o zadysponowaniu dodatkowych sił i środków. Strażacy zbudowali kilka linii gaśniczych, których celem była między innymi obrona części mieszkalnej oraz sąsiednich zabudowań. Podjęto działania, by nie dopuścić do rozprzestrzeniania się ognia oraz opanowania sytuacji w roboczej części zabudowań

– relacjonują strażacy z OSP Sułkowice-Łęg.

Do działań włączyły się wszystkie jednostki OSP z gminy Andrychów. Zniszczeniu uległ budynek gospodarczy oraz część poddasza budynku mieszkalnego. Uszkodzony został przewód elektryczny w bezpośrednim otoczeniu zdradzenia, wewnątrz zabudowań doszło do eksplozji butli z gazem. Wszystkie osoby w porę zdążyły opuścić budynek i nikomu nic się nie stało.

W akcji gaśniczej uczestniczyli strażacy z JRG Andrychów, JRG Wadowice, OSP Sułkowice Łęg, OSP Sułkowice Bolęcina, OSP Sułkowice-Łęg, OSP Zagórnik, OSP Targanice Górne, OSP Targanice Dolne, OSP Zagórnik, OSP Roczyny, OSP Inwałd, OSP Andrychów, OSP Rzyki.

Inf./Fot.: OSP Andrychów/OSP Sułkowice-Łęg/ OSP Sułkowice Bolęcina

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje