czwartek, 29 lutego 2024 17:30

Prymas Niezłomny. Powiat Wielicki rozdaje wejściówki na wyjątkowy spektakl o kardynale Wyszyńskim

Autor Marzena Gitler
Prymas Niezłomny. Powiat Wielicki rozdaje wejściówki na wyjątkowy spektakl o kardynale Wyszyńskim

Zarząd Powiatu Wielickiego zaprasza na spektakl teatralny poświęcony życiu i pracy kardynała Stefana Wyszyńskiego. Darmowe wejściówki na widowisko, które odbędzie się w sobotę, 2 marca o godz. 18 w Kampusie Wielickim, można odbierać od 27 lutego (wtorek) w Referacie Promocji i Współpracy Zagranicznej Starostwa Powiatowego w Wieliczce.

Zarząd Powiatu Wielickiego serdecznie zaprasza na spektakl teatralny poświęcony życiu i pracy Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Widowisko pt. „Kardynał Wyszyński Prymas Niezłomny - rocznica sakry biskupiej (marzec 1946)” odbędzie się w ramach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” - dnia 2 marca 2024 r. o godz. 18.00 w auli Kampusu Wielickiego,
przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 105 w Wieliczce.

Darmowe wejściówki na to wydarzenie dostępne będą od 27 lutego (wtorek) w Referacie Promocji i Współpracy Zagranicznej w godzinach 8:30-15:30 (Starostwo Powiatowe w Wieliczce, Rynek Górny 2, II piętro pokój nr 23).

Kardynał Stefan Wyszyński w 1961 roku - Wikipedia

Kardynał Wyszyński Prymas Niezłomny


W widowisku zobaczymy poruszające sceny z życia Prymasa Tysiąclecia, przypominające jego prześladowanie, uprowadzenie i więzienie przez władze komunistyczne. Wszystko w wykonaniu znakomitych aktorów, znanych szerokiej publiczności z wielu programów i koncertów telewizyjnych. Zabrzmią najpiękniejsze, tradycyjne pieśni maryjne, towarzyszące w codziennej posłudze kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Gościem specjalnym będzie Anna Rastawicka z Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, najbliższy współpracownik i świadek życia Błogosławionego, która po spektaklu opowie o swojej współpracy ze Stefanem Wyszyńskimn i przybliży jego biografię w rozmowie z Grzegorzem Jurasem. Będzie również możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć z wykonawcami.

Darmowe wejściówki na to wydarzenie dostępne będą od 27 lutego (wtorek) w Referacie Promocji i Współpracy Zagranicznej (Starostwo Powiatowe w Wieliczce, Rynek Górny 2, II piętro pokój nr 23), w godzinach 8:30-15:30.

fot. Obchody Tysiąclecia Chrztu Polski, 15 sierpnia 1966, Jasna Góra/ Wikipedia

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka