wtorek, 9 maja 2023 08:17

Pożegnano Wacława Szczotkowskiego. Został pośmiertnie odznaczony

Autor Marzena Gitler
Pożegnano Wacława Szczotkowskiego. Został pośmiertnie odznaczony

W sobotę 6 maja odbyły się uroczystości pogrzebowe Wacława Szczotkowskiego – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Myślenicach. Zasłużonego samorządowca pożegnali koledzy z Rady Miasta Myślenice, liczne poczty sztandarowe i delegacje myślenickich oraz małopolskich instytucji.

Wacław Szczotkowski - fot. UMiG Myślenice

Na wniosek zarządu województwa, Wacława Szczotkowski został pośmiertnie odznaczony Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego - Złotym Krzyżem Małopolski. - Samorząd Małopolski żegna dziś społecznika, radnego, zaangażowanego w życie mieszkańców śp. Wacława Szczotkowskiego. W dowód uznania i wdzięczności za jego życie i pracę, samorząd województwa postanowił odznaczyć go Złotym Krzyżem Małopolski, który przekazujemy dzisiaj na ręce pogrążonej w żałobie rodzinie - mówił marszałek Witold Kozłowski.

Wicewojewoda Ryszard Pagacz przekazał oznaczenie dla Wacława Szczotkowskiego jego bliskim - fot. UMWM 

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy za zasługi w działalności samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej Wacław Szczotkowski odznaczony został pośmiertnie Złotym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie na ręce żony - Krystyny Szczotkowskiej przekazał Ryszard Pagacz - Wicewojewoda Małopolski.

Wacław Szczotkowski zmarł niespodziewanie w nocy z 3 na 4 maja. Przewodniczący Rady Miejskiej w Myślenicach miał 62 lata. Wacław Szczotkowski od 2010 roku był radnym miejskim w Myślenicach, od 2021 roku pełnił funkcję przewodniczącego. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w jego rodzinnej miejscowości – Jaworniku. Spoczął na miejscowym cmentarzu.

Inf. i fot. UMWM

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka