W ostatniej dekadzie korzystanie z komputerów i Internetu stało się nieodłączną częścią naszej codzienności. Urządzenia elektroniczne przestały być tylko źródłem rozrywki, a dla wielu osób stały się podstawowym narzędziem pracy. Nowe technologie stanowią dziś tak fundamentalną część życia, że trudno byłoby wyobrazić sobie bez nich jakikolwiek aspekt działalności współczesnych firm. W dobie galopującej cyfryzacji przedsiębiorstwa nie poradziłyby sobie bez narzędzi, jakimi są komputery podłączone do sieci. Tym samym niezbędne stały się usługi i rozwiązania informatyczne dla firm z różnych branż, które przyczyniają się do zwiększania efektywności prowadzonych działań.
Opieka informatyczna w firmie – dlaczego jest tak ważna?
Nie ulega wątpliwości, że wsparcie informatyczne dla firm może usprawnić funkcjonowanie każdego biznesu. Bez względu na wielkość przedsiębiorstwa i branżę, w której się ono specjalizuje, planując budżet warto uwzględnić rozwiązania IT. Profesjonalna opieka informatyczna w przedsiębiorstwie sprawia, że cała infrastruktura sprzętowa i oprogramowanie działają prawidłowo, a tym samym jakość pracy staje się lepsza. W dzisiejszych czasach większość organizacji i instytucji prowadzi swoje codzienne działania w oparciu o Internet. Niezbędne są do tego komputery i inne urządzenia biurowe oraz osoby działające nad prawidłową pracą systemów informatycznych. Pojawienie się jakichkolwiek problemów technicznych może obniżyć tempo i efektywność pracy pracowników, szczególnie jeżeli usterka nie zostanie jak najszybciej wyeliminowana. W związku z tym kompleksowe wsparcie IT oraz obsługa informatyczna firm staje się jednym z ważniejszych obszarów prowadzenia biznesu praktycznie w każdej branży.
Zewnętrzne wsparcie informatyczne dla firm czy własny dział IT?
Przy obecnym tempie rozwoju technologicznego najrozsądniejszym rozwiązaniem jest powierzenie obsługi informatycznej firmy profesjonalistom. W tym kontekście pojawia się zasadnicze pytanie: stworzyć własny dział IT w firmie czy zdecydować się na outsourcing informatyczny? Podmioty gospodarcze mogą radzić sobie ze sprzętem komputerowym na dwa sposoby. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy, które należy rozważyć przed zdecydowaniem się na konkretną opcję. Pierwszym rozwiązaniem jest utworzenie w firmie osobnego działu IT, w skład którego będą wchodzić specjaliści w dziedzinie informatyki. Własny dział IT może zapewnić wsparcie w codziennej działalności. Należy mieć jednak na uwadze, że obsługa informatyczna wewnątrz przedsiębiorstwa wiąże się z koniecznością zatrudnienia pracowników o odpowiednich kompetencjach, co tym samym oznacza wyższy koszt. Tańsze i zazwyczaj wygodniejsze jest wsparcie IT z zewnątrz, czyli wydelegowanie opieki informatycznej innej firmie na zasadzie outsourcingu. Opieka informatyczna jest w tym przypadku świadczona przez zewnętrznego usługodawcę, który sam posiada odpowiednie zaplecze i zatrudnia kompetentnych informatyków. Wsparcie informatyczne – outsourcing IT to dobra opcja dla przedsiębiorstw, które poszukują optymalnego rozwiązania warunkującego ciągłość działalności i procesów.
Kraków: firmy IT i technologie motorem napędzającym rynek
Przemysł informatyczny w stolicy Małopolski rozwija się w niespotykanym w innym regionie kraju tempie. Nieprzypadkowo aglomeracja krakowska jest promowana jako centrum innowacji i określana mianem „polskiej Doliny Krzemowej”. Firmy informatyczne nie tylko nie opuszczają Krakowa, lecz dążą do rozszerzenia swojej działalności. Każdego roku na rynek wchodzą nowi gracze, co czyni Kraków jedną z najatrakcyjniejszych lokalizacji do prowadzenia działań biznesowych w obszarze informatyki i nowych technologii nie tylko w Polsce, ale i Europie. Polskie firmy informatyczne, które wybrały Kraków na swoją siedzibę, rozwijają się w zawrotnym tempie. Patrząc z perspektywy długofalowej firmy specjalizujące się w tworzeniu oprogramowania oraz te oferujące kompleksowe wsparcie IT dla przedsiębiorstw przyczyniają się do sukcesu całego regionu. Prawdą jest także to, że firmy informatyczne w Polsce pozostają niekwestionowanym liderem w zakresie zatrudnienia specjalistów IT. W czołówce najbardziej pożądanych miejsc, gdzie można rozwijać swoją karierę, są już nie tylko międzynarodowe korporacje, ale i projekty traktowane jako startupy.
Usługi informatyczne – Kraków i okolice. Odkryj ofertę Teleaudyt.pl
W Krakowie i okolicach działa wiele podmiotów świadczących usługi informatyczne dla firm. Klienci zgłaszają im najróżniejsze problemy, począwszy od zakłóceń w sieci Wi-Fi, po nagłe awarie systemów. Pracy dla informatyków w Krakowie nie brakuje: mówiąc kolokwialnie, specjaliści IT mają zazwyczaj ręce pełne roboty. Interesuje Cię najwyższej klasy outsourcing informatyczny i chcesz zatrudnić najlepszych specjalistów? Na liście rekomendowanych i sprawdzonych firm z profesjonalnym podejściem do klienta i olbrzymim doświadczeniem w zakresie infrastruktury IT znajduje się m.in. Teleaudyt.pl z Krakowa. To polska firma informatyczna, która istnieje od ponad 10 lat. Zespół Teleaudyt.pl składa się z 15 specjalistów z różnych dziedzin. Firma ma swoją siedzibę w stolicy Małopolski, jednak świadczy usługi informatyczne również w okolicznych miejscowościach oraz na terenie całej Polski. Oferta Teleaudyt.pl obejmuje szeroki wachlarz usług informatycznych i instalacyjnych, m.in. zakładanie i administrację sieciami komputerowymi, outsourcing IT, consulting IT, obsługę informatyczną konferencji, odzyskiwanie danych, backupy (kopie bezpieczeństwa), wdrożenia Microsoft 365 dla firm wraz z konfiguracją oprogramowania oraz szkolenia dla pracowników z bezpiecznej pracy na komputerze. Wsparcie informatyczne dla firm obejmuje także pogotowie komputerowe od poniedziałku do soboty.
Wsparcie IT dla biznesu: wdrożenia Office 365 dla firm
Korzystanie ze wsparcia firmy informatycznej pomaga w usprawnieniu wielu obszarów funkcjonowania współczesnych przedsiębiorstw. Jednym z ważniejszych punktów obsługi IT jest wdrażanie, konfiguracja i optymalizacja oprogramowania używanego w przedsiębiorstwie. Najbardziej popularnym i najczęściej wdrażanym pakietem biznesowym zawierającym wiele przydatnych narzędzi do pracy biurowej jest Microsoft 365 dla firm (dawniej Office 365 dla firm). To niezbędne narzędzie w każdym nowoczesnym przedsiębiorstwie, pomagające w komunikacji tekstowej, wizualnej, dokumentowaniu i współdzieleniu się wynikami pracy. Zakupiona licencja Microsoft 365 pozwala na korzystanie z pakietu biurowego na wielu urządzeniach jednocześnie. Ta opcja uwzględnia dowolną konfigurację komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów i telefonów. Platforma biurowa MS Office 365 dla firm zawiera pełny pakiet programów, aplikacji i usług usprawniających pracę i umożliwiających kontakty z klientami. Aplikacje Microsoft 365 pozwalają sprawnie zarządzać organizacją, zwiększają wydajność pracowników i poprawiają komunikację wewnętrzną. Rozwiązanie umożliwia pracę w dwóch trybach: online (dostępnym z poziomu przeglądarki) oraz hybrydowym (pozwalającym na pracę w aplikacjach bez połączenia z Internetem na własnym komputerze z możliwością późniejszej synchronizacji dzięki usłudze OneDrive). W celu zamówienia oraz wdrożenia pakietu Microsoft 365 dla firm najlepiej skontaktować się ze specjalistami IT zapewniającymi kompleksową obsługę informatyczną przedsiębiorstw.
Jaki pakiet Microsoft 365 dla małych firm?
Office 365, znany teraz jako Microsoft 365 dla firm, to jeden z flagowych produktów amerykańskiego giganta branży informatycznej. Ze względu na swoją wygodę, funkcjonalność i bezpieczeństwo Microsoft 365 dla firmy jest używany przez największe przedsiębiorstwa, ale też przez mniejsze instytucje i organizacje. Aby optymalnie wykorzystać potencjał pakietu Microsoft 365 w firmie – i oczywiście czerpać z niego jak najwięcej korzyści przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów oprogramowania – warto rozważyć, która z licencji odpowiada naszym potrzebom i wymogom. Jedną z zalet omawianego oprogramowania jest wszechstronność. Microsoft 365 jest ceniony zarówno przez małe firmy, potrzebujące prostych zestawów narzędzi, jak i duże korporacje. W celu dopasowania optymalnego rozwiązania najlepiej skontaktować się z firmą zapewniającą kompleksowe wsparcie IT. Pierwszym wyborem wśród małych i średnich przedsiębiorców jest zazwyczaj licencja Microsoft 365 dla firm 5 stanowisk/12 miesięcy. To dobra opcja dla małych podmiotów, które chcą korzystać z profesjonalnych narzędzi i ciekawych rozwiązań chmurowych. Poszczególne aplikacje składające się na oprogramowanie Microsoft 365 dla firm (w standardzie dostarczane są m.in. Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Poczta, Kalendarz oraz Skype) pozytywnie wpływają na komfort i sposób pracy, co szybko przekłada się na zwrot z inwestycji. Usługa Microsoft 365 dla firm sprzedawana jest w modelu abonamentowym, co oznacza, że za korzystanie z pakietu co miesiąc lub co rok pobierana jest opłata z konta. Pakiet Office 365 można zakupić bezpośrednio od Microsoft, jednak korzystniej zrobić to od partnera Microsoft, np. firmy Teleaudyt.pl. Dzięki temu możemy otrzymać polską fakturę z VAT oraz korzystniejsze warunki na wybrany typ licencji. Warto dodać, że decydując się na takie rozwiązanie możemy nie tylko sporo zaoszczędzić, ale też zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z usługi.