poniedziałek, 17 października 2022 12:17

Kraków. Znamy wstępne wyniki sekcji zwłok Jakuba B. Co z oskarżeniem o gwałt?

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Kraków. Znamy wstępne wyniki sekcji zwłok Jakuba B. Co z oskarżeniem o gwałt?

Jak powiedział w rozmowie z Głosem24 prokurator Janusz Hantko, wstępne wyniki sekcji zwłok wykluczają, aby do śmierci Jakuba B. przyczyniły się osoby trzecie. Dalej trwa śledztwo w sprawie oskarżenia polityka o gwałt.

Jakub B. zaginął 22 września. Od tego dnia rodzina, znajomi i policjanci prowadzili poszukiwania polityka. Po ponad tygodniu (30 września) w rejonie ulicy Portowej odnaleziono jego samochód. Ciało członka sądeckiej Lewicy znaleziono dopiero 13 października.

Zlecona sekcja zwłok miała potwierdzić lub wykluczyć udział w sprawie osób trzecich.

– Nie mamy ostatecznych wyników sekcji zwłok.

– powiedział w rozmowie z Głosem24 rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie prokurator Janusz Hnatko i dodał:

– Wstępnie możemy powiedzieć, że ujawnione obrażenia nie przemawiają za tym, żeby można było wziąć pod uwagę działanie osób trzecich, ale ostatecznych wyników nie mamy.

Prokurator przekazał nam, że ostateczne wyniki poznamy za kilka dni. Zapytany o dotychczasowe postępowanie w sprawie zawiadomienia o gwałcie, które wpłynęło po zaginięciu Jakuba B., rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie odpowiedział, że dalej trwa śledztwo.

Rodzina pożegna zmarłego Jakuba B. Przy okazji chce pomóc potrzebującym
Pogrzeb zmarłego członka sądeckiej Lewicy Jakuba B. odbędzie się 20 października w Nowym Sączu. Jakub B. zaginął 22 września. Od tego dnia rodzina, znajomi i policjanci prowadzili poszukiwania polityka. Po ponad tygodniu (30 września) w rejonie ulicy Portowej odnaleziono jego samochód. Ciało członk…
Kraków. Potwierdziły się przypuszczenia. Odnalezione ciało należy do Jakuba Bocheńskiego
Jakub B. zaginął 22 września w Krakowie. W czwartek (29 września) w Płaszowie policjanci odnaleźli samochód, który należał do lidera sądeckiej Lewicy. 13 października policja odnalazła ciało zaginionego polityka. Jak potwierdziła w rozmowie z Głosem24 podkomisarz Barbara Szczerba z Zespołu Prasoweg…
Kraków

Kraków - najnowsze informacje