piątek, 14 października 2022 14:16

Kraków. Potwierdziły się przypuszczenia. Odnalezione ciało należy do Jakuba Bocheńskiego

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Kraków. Potwierdziły się przypuszczenia. Odnalezione ciało należy do Jakuba Bocheńskiego

Jakub B. zaginął 22 września w Krakowie. W czwartek (29 września) w Płaszowie policjanci odnaleźli samochód, który należał do lidera sądeckiej Lewicy. 13 października policja odnalazła ciało zaginionego polityka.

Jak potwierdziła w rozmowie z Głosem24 podkomisarz Barbara Szczerba z Zespołu Prasowego KMP w Krakowie, znalezione na krakowskich Grzegórzkach ciało należy do Jakuba Bocheńskiego.

– Potwierdzamy, że zwłoki znalezione wczoraj na prywatnej, ogrodzonej posesji w rejonie pustostany należą do zaginionego Jakuba Bocheńskiego.

Policja nie potwierdza jednak, że na ciele polityka były rany cięte.

– Została zlecona sekcja zwłok. Ciało było w stanie rozkładu, więc ciężko mówić o ranach, to potwierdzi dopiero sekcja zwłok.

Jednak, jak według nieoficjalnych  informacji podaje rmf24.pl, mężczyzna mógł popełnić samobójstwo. – W czasie sekcji zwłok nie znaleziono żadnych obrażeń, które wskazywałyby, że ktoś mógł się przyczynić do śmierci Bocheńskiego – twierdzi portal. Sprawą zajęła się prokuratura.

Jak podała Państwowa Agencja Prasowa, zwłoki polityka zostały odnalezione pod schodami na prywatnej posesji, położonej wśród zakładów przemysłowych.  

Jakub Bocheński był poszukiwany od 22 września. Tego dnia, między godziną 11 a 13 wyszedł z krakowskiego hotelu i ślad po nim zaginął. W czwartek (29 września) w Płaszowie policjanci odnaleźli samochód, który należał do lidera sądeckiej Lewicy. 13 października policja odnalazła ciało zaginionego polityka.

  • Czytaj również:
Kraków. Znaleziono ciało z ranami ciętymi. To Jakub Bocheński? Mamy komentarz policji
Wiadomości Kraków. Jak poinformował portal lovekrakow.pl, w czwartek (13 października) policjanci znaleźli ciało 30-letniego działacza Lewicy, Jakuba Bocheńskiego.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje